REAL MADRID U VELIKOM DERBIJU SRUŠIO BARCU / Alaba i Lucas Vazquez donijeli pobjedu 'Kraljevima' na Camp Nou, Modrić ispisao povijest El Clasica

Tekstualni prijenos utakmice između Barcelona i Real Madrida mogli ste pratiti na portalu Net.hr

24.10.2021.
15:07

U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Real Madrid je na Camp Nou pred 86.422 gledatelja pobijedio Barcelonu sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice španjolskog prvenstva.

HRVATSKI MAESTRO /

Modrić ispisao povijest El Clasica, zbog ovoga mu se divi cijeli svijet

Nakon što je lani slavio sa 3-1, "Kraljevski klub" je tek treći put u povijesti spojio dvije ligaške pobjede u Barcinom dvorištu nakon što mu je to uspjelo davne 1929. i 1930. godine, te 1963. i 1965.

Golove za Real zabili su David Alaba (32), Lucas Vazquez (90+4), dok je za Barcu zabio Sergio Aguero (90+7).

Nemoćni Katalonci

Zanimljiv je i podatak kako je Ronald Koeman postao tek drugi trener u povijesti koji je izgubio prva tri "El Clasica". Prije njega to je uspjelo i Patricku O'Connellu između 1935. i 1940. godine, također na klupi Barcelone.

Bio je to prvi "El Clasico" u posljednjih 18 godina bez Lionela Messija ili Cristiana Ronalda u sastavima Barce i Reala. Premda je Barcelona imala veći posjed lopte, te nešto više udaraca, Real je posve zasluženo slavio. Koliko je Barcelona bila nemoćna pokazuje i podatak kako je pogodak Sergia Aguera u sedmoj minuti nadoknade bio prvi udarac u okvir domaćeg sastava.

Nakon mirnog i opreznog otvaranja susreta, prvu veliku priliku na utakmici imao je domaćin. Sergino Dest se u 25. minuti našao sam ispred Thibauta Courtoisa, no Amerikanac je očajno pucao prebacivši cijeli gol.

Modrić odigrao cijelu utakmicu

Sedam minuta kasnije uzvratio je Real pogotkom. Bila je to brza kontra koju je u sjajan pogodak pretvorio David Alaba.

Barca se brzo mogla vratiti, u 35. minuti Pique je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali pored gola. U nastavku susreta Barcelona je pritiskala, ali bez pravih prilika, a Real je prijetio iz kontri. Jednu takvu gosti su iskoristili u četvrtoj minuti nadoknade zaključivši priču. Asensio je pucao, a Lucas Vazquez je pospremio odbijanac u gol. U posljednjim trenucima susreta rezultat je smanjio Sergio Aguero.

Luka Modrić je u svojoj 400. utakmici za "Kraljevski klub" odigrao svih 90 minuta.

La Liga, 10. kolo

Barcelona, stadion Camp Nou, nedjelja, 16.15

Barcelona - Real Madrid 1:2 (Aguero 90'+7'; Alaba 32', Lucas Vazquez 90'+6')

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Pique, Garcia, Alba; F de Jong, Busquets, Gavi; Mingueza, Memphis, Ansu Fati

Real Madrid: Courtois; Militao, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modrić; Rodrygo, Benzema, Vinicius Jr.

90'+7' Gotova je utakmica, Real Madrid je pobijedio Barcelonu s 2:1 u prvom el Clasicu sezone.

90'+7' GOOOL Barca je ekspreno uzvratila. Zabio je Aguero nakon ubačaja Desta, no za povratak je najvjerojatnije prekasno.

90' +6' GOOOL Real vodi 2:0! Lucas Vazquez je zabio nakon brze kontre.

90' Igrat će se još sedam minuta sudačke nadoknade.

86' Barca očajnički uspijeva stvoriti šansu, ali bezuspješno.

80' Približavamo se sadmom kraju utakmice, Real bi s ovom pobjedom preuzeo vrh talice.

75' Koeman je iz igre povukao Fatija i uveo Aguera.

73' Barca je pokušala preko Desta, ali on ne gađa okvir gola pa Courtois nije morao intervenirati.

63' Modrić puca, ali njegov udarac završava u bloku. Real se oslobodio pritiska i sve je opasniji.

59' Sve su nervozniji igrači Barce, Pique je sada dobio žuti karton zbog prigovora.

55' Pokušaj Reala, pucao je Mendy, ali to nije bilo pretjerano opasno.

49' Dobro je Barca krenula u nastavak. Prvo je Coutinho pucao, ali to je završilo u bloku. Potom je Fati pokušao, ali gađa ravno u ruke Courtoisa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Barcelona je napravila jednu promjenu - Coutinho je ušao umjesto Minguenze.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Real vodi 1:0 na Camp Nou.

35' Barca pokušava brzo uzvratiti. Pique je dobro pucao glavom nakon kornera, ali nije to bilo precizno.

32' GOOOL Real vodi, zabio je David Alaba iz krasne kontre. Realov branič je prvo oduzeo loptu pred vlastitim šesnaestercem i pokrenuo kontru pa dotrčao do protivničkog gola i na Rodrygovu asistenciju majstoskim udarcem pospremio loptu u mrežu. Pogodak možete vidjeti OVDJE.

25' Najbolja šansa do sada za Barcu. Depay je ubacuo, Fati propustio kroz noge, a Dest je pucao s trinaestak metara, ali iznad gola.

22' Vinicius izgleda kao najraspoloženiji igrač Reala, ali ne uspijeva doći u dobru šansu.

18' Obje ekipe igraju s visoko postaljenim obranama i u vlada velika borba na sredini terena.

Barcelona - Real Madrid

15' Još uvijek nismo vidjeli niti jedan udarac prema golu. Barcelona ima posjed, a nogometaši Reala se muče da dođu do lopte.

15' Madriđani su imali dva kornera, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti Ter Segenu.

8' Golmani nisu imali posla, no vatreno se igra na ostatku terena, vidjeli smo nekoliko grubih startova s obje strane.

7' Sjajna atmosfera na Camp nou, navijači Barce daju glavnu podršku svojoj momčadi. Što se tiče događaja na terenu, i dalje nismo vidjeli ništa vrijedno spomena.

6' Miran početak utakmice, nije bilo uzbuđenja s bilo koje strane.

1' Počela je utakmica na Cap Nou.

___________________________________________________________________________________________________

15.30 Modriću će ovo biti jubilarni 400. nastup za Real Madrid.

15.04 Stigli su satavi. Modrić igra od prve minute.

Nogometaši Barcelone u 10. kolu La Lige dočekuju Real Madrid na Camp Nouu a najveća klupska utakmica na svijetu, El Clasico, igra se od 16:15.

Real utakmicu dočekuje sa 17 bodova, dva više od najvećeg rivala koji je uoči ove sezone doživio veliki udarac odlaskom Lionela Messija i koji je u ogromnim financijskim problemima. Nije to više ona moćna Barcelona ali svejedno katalonski velikan je uglednik i dalje kvalitetan.

Očekuje se da će utakmicu u momčadi Reala započeti kapetan hrvatske reprezentacije, 36-godišnji Luka Modrić, koji je jedan od najvažnijih igrača u sastavu Carla Ancelottija.