STARA DAMA NIJE SE PREDALA: / Juve se vratio iz 0:2, Mandžukić asistent u remiju

Prva utakmica osmine finala Lige prvaka između Juventusa i Bayerna završila je remijem 2:2. Imala je momčad Pepa Guardiole prednost 2:0, golove su zabili Thomas Müller (43.) i Arjen Robben (55.

23.2.2016.
22:44

Hrvatski reprezentativac odigrao je cijeli susret protiv svog bivšeg kluba i bio je jedan od boljih igrača u redovima torinske 'Stare dame'. Kod prvog gola je asistirao Dybali, a kod drugog je sudjelovao u akciji.

Bayern dominirao na početku

Bayern je u posljednja dva gostovanja slavio u Torinu, 2009. godine bilo je 4:1, a 2013. kad su Bavarci kasnije te sezone bili europski prvaci, 2:0 na Nijemce. Činilo se da će i treći put doći do pobjede, ali Juventus je pokazao kako ga ne treba otpisivati.

Njemački prvak je od prve minute dominirao i već u 4. minuti mogao je do vodstva. Bivši igrač Juventusa Arturo Vidal opalio je s 20-tak metara, no Buffon je bio spreman. U 13. minuti gosti su imali sjajnu priliku, no Muller je s pet metara propustio svladati Buffona. U 24. minuti je zaprijetio i Robben, no pucao je preko gola. Juve se do same završnice prvog dijela disciplinirano branio i zatvarao linije. Međutim, u 43. minuti Bavarci su pronašli pukotinu. Robben je odlično uposlio Costu, a ovaj povratnom loptom asistirao Mullera koji je bez problema pogodio Juventusova vrata. Bio je to Mullerov šesti pogodak u LP ove sezone.

Robben za 2:0

U 55. minuti Bayern je povećao prednost nakon brze i sjajne kontre koju je lijepom pogotkom završio Arjen Robben. Tračak nade Juventusu je donio Paulo Dybala smanjivši rezultat u 63. minuti. Argentincu je asistirao Mandžukić koji je odigrao dupli pas sa sredine terena. Dybala je izbjegao zaleđe i svladao Robbena.

Svega pet minuta kasnije Juve je mogao izjednačiti. Mandžukić je oteo loptu na svojoj polovici, prošao dvojicu igrača i s ruba kaznenog prostora asistirao za Cuardada koji je pucao, no Neuer je obranio.

Juventus se posve vratio u utakmicu u 76. minuti golom Stefana Sturara u akciji u kojoj je ponovo sudjelovao Mandžukić. Hrvatski napadač je dodao Morati, a ovaj glavom gurnuo loptu prema Sturaru koji je zabio za 2:2.

Uzvrat 16. ožujka u Münchenu

JUVENTUS - BAYERN 2-2 (0-1) TORINO. Stadion Juventus - 41,400 gledatelja; Sudac: Martin Atkinson (Engleska); Strijelac: 0-1 Muller (43), 0-2 Robben (55), 1-2 Dybala (63), 2-2 Sturaro (76) Žuti kartoni: Morata / Lewandowski, Vidal Crveni kartoni: - JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner, Evra - Khedira (od 69. Sturaro), Marchisio (od 46. Hernanes), Pogba, Cuadrado - Mandžukić, Dybala (od 75. Morata) BAYERN: Neuer - Bernat (76. od Benatia), Lahm, Alaba, Thiago Alcantara - Douglas Costa (od 83. Ribery), Vidal, Kimmich - Robben, Muller, Lewandowski.

Uzvratna utakmica igra se 16. ožujka u Münchenu.

Rezultati:

Arsenal - Barcelona 0-2 (Messi 71, 84-pen) Juventus - Bayern 2-2 (Dybala 63, Sturaro 76/Mueller 43, Robben 53)

U srijedu, 24. veljače: Dynamo Kijev - Manchester City PSV Eindhoven - Atletico Madrid

Igrano u utorak, 16. veljače: PSG - Chelsea 2-1 (Ibrahimović 39, Cavani 78 / Mikel 45+1) Benfica - Zenit 1-0 (Jonas 90+1)

Igrano u srijedu, 17. veljače: Roma - Real Madrid 0-2 (Ronaldo 57, Jese 86) Gent - Wolfsburg 2-3 (Kums 80, Coulibaly 88 / Draxler 44, 54, Kruse 60)

Uzvratne utakmice:

Utorak, 8. ožujka Wolfsburg - Gent (3-2) Real Madrid - Roma (2-0) Srijeda, 9. ožujka: Zenit - Benfica (0-1) Chelsea - PSG (1-2) Utorak, 15. ožujka: Atletico Madrid - PSV Eindhoven Manchester City - Dynamo Kijev

Srijeda, 16. veljače: Barcelona - Arsenal Bayern - Juventus