SRPSKI I BOSANSKI MEDIJI RASPISALI SE O VATRENIMA: / 'Viceprvaci strepili u Rijeci, a onda su nokautirali Slovake'

Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je svoje šesto europsko prvenstvo

16.11.2019.
23:10
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Hrvatski nogometaši osigurali su nastup na EURU 2020 pobijedivši u dvoboju kvalifikacijske skupine E u Rijeci Slovačku s 3-1 (0-1). Slovaci su na Rujevici poveli golom Roberta Boženika (32), ali je Hrvatska u drugom poluvremenu uspjela preokrenuti i slaviti pogocima Nikole Vlašića (56), Brune Petkovića (60) i Ivana Perišića (74). U 66. minuti je isključen slovački igrač Robert Mak.

HRVATSKA - SLOVAČKA 3:1: /

Vatreni preokretom u drugom dijelu do svog 6. Eura u povijesti; Vlašić, Petković i Perišić bacili naciju u trans

Bila je to zadnja utakmica Hrvatske u skupini, koju su pobjedom nad Slovacima i osvojili. Hrvatskoj će to biti šesti nastup na europskim prvenstvima, a peti zaredom.

Susret vatrenih i Slovaka popratili su mediji u regiji, a ispod su neki od naslova.