SPORTING RAZMONTIRAO KARABAG, ARSENAL PROMARŠIRAO UKRAJINOM: / Ludo je u 5. kolu EL

Uzbudljivo je bilo u prvom dijelu programa 5. kola Europske lige u četvrtak navečer

29.11.2018.
21:24
Screenshot: You Tube

Nogometaši Salzburga upisali su i petu pobjedu u skupini B Europske lige nakon što su na svom travnjaku pobijedili RB Leipzig sa 1-0 i tako osigurali prvo mjesto u skupini.

FENERBAHČE - DINAMO 0-0: /

Prvak Hrvatske osvojio grupu; modri teško oštećeni na 'Şükrü Saracoğluu'

Pogodak odluke zabio je Fredrik Gulbrandsen u 74. minuti. Za austrijski sastav je cijeli susret odigrao Marin Pongračić.

Celtic na gostovanju pobijedio Rosenborg

U drugom susretu iz ove skupine Celtic je na gostovanju pobijedio Rosenborg također sa 1-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u drugi dio natjecanja. Utakmicu u Trondheimu odlučio je gol Scotta Sinclaira u 42. minuti. Za škotskog prvaka Filip Benković je odigrao cijeli susret.

Uoči zadnjeg kola Salzburg je sigurno prvi sa 15 bodova, Celtic ima devet bodova, RB Leipzig šest, a Rosenborg je posljednji bez boda. U zadnjem kolu Celticu će trebati bod protiv Salzburga kako bi osigurao prolaz dalje.

Arsenal i Sporting su i prije ovog kola osigurali prolaz u skupini E, a londonski sastav je gostujućom pobjedom protiv Vorskle 3-0 osigurao i 'jedinicu'. Golove za 'topnike' zabili su Emile SmithRowe (11), Aaron Ramsey (27-11m) i Joe Willock (41).

Sporting uvjerljiv

Sporting je bio još uvjerljiviji, na gostovanju je pobijedio Karabag sa 6-1. Golove za portugalski sastav zabili su Bas Dost (5-11m), Bruno Fernandes (20, 75), Nani (33) i Abdoulay Diaby (65, 82), dok je gol za domaći sastav postigao Abdellah Zoubir (14). Filip Ozobić je igrao za domaći sastav od 71. minute.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 16 bodova, Sporting ima tri boda manje, a zatmim slijede Vorskla i Karabag sa po tri boda.

Prolaz u 16-inu finala osigurao je i Real Betis u skupini F, a korak do 'proljeća' je i Milan.

Betis pobijedio Olympiakos

Betis je na svom travnjaku u sudaru protiv izravnog suparnika za prolaz pobijedio Olympiakos sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Sergio Canales u 39. minuti.

U drugom susretu Milan je pobijedio Dudelange sa 5-2 nakon što su Luksemburžani vodili sa 2-1. Strijelci za Milan bili su Patrick Cutrone (21), Stelvio Cruz (66-ag), Hakan Calhanoglu (70), Tom Schnell (78-ag) i Fabio Borini (81), dok su golove za goste zabili Dominik Stolz (39) i Dave Turpel (49). Alen Halilović je za Milan igrao do 52. minute.

Na ljestvici vodi Betis sa 11 bodova, Milan je drugi sa 10 bodova, a Olympiakos na trećem mjestu ima sedam bodova, dok je Dudelange zadnji bez bodova. U zadnjem kolu Olympiakos će na svom terenu trebati pobjedu s dva gola razlike protiv Milana ukoliko želi dočekati proljeće u Europi.