SPEKTAKULARAN PREOKRET: / Arsenal do 70. minute gubio s 0-3, a onda se dogodilo čudo za pamćenje

Nogometaši Arsenala spektakularnim su preokretom izbjegli poraz na gostovanju kod Bournemoutha u 20. kolu Premier lige.

3.1.2017.
22:52
AFP, GLYN KIRK

Bournemouth je poveo u 16. minuti kada se Charlie Daniels atraktivno oslobodio Hectora Bellerina i smjestio loptu u mrežu. Četiri minute kasnije već je bilo 2-0, Callum Wilson je zabio s bijele točke nakon prekršaja Granita Xhake na Ryanu Fraseru.

STALA LIVERPOOLOVA SERIJA: /

Defoe dvaput s bijele točke 'uništio' Kloppovu momčad, City slavio s desetoricom

Prvi put u povijesti

U 58. minuti Fraser se sjurio po lijevoj strani, slomio Bellerina i iskosa matirao Petra Čecha. Činilo se tada da će domaći mirno doći do velike pobjede, ali uslijedilo je čudo. Najprije je u 70. minuti Alexis Sanchez glavom smanjio na 1-3. Čileancu je to 13. pogodak ove sezone čime se na drugom mjestu ljestvice strijelaca izjednačio sa Zlatanom Ibrahimovićem. Zanimljivo, već sada je postigao isti broj pogodaka kao u prošloj sezoni.

U 75. minuti je Lucas Perez iz voleja zabio i drugi gol za Arsenal, a kad je sedam minuta kasnije domaći branič Simon Francis dobio izravan crveni karton zbog prekršaja na Aaronu Ramseyju, gosti su krenli u juriš po izjednačenje. To im se i isplatilo u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Olivier Giroud glavom postavio konačnih 3-3.

Arsenal je tako prvi put u povijesti Premier lige uspio doći do remija nakon što je imao tri gola zaostatka. Ipak, navijači Topnika ne mogu biti posve zadovoljni jer im Chelsea, eventualnom pobjedom protiv Tottenhama u srijedu, može pobjeći na ogromnih 11 bodova prednosti. U slučaju pobjede Tottenhama pali bi, pak, na peto mjesto.