ŠPANJOLSKI MEDIJI OGORČENI NAKON PORAZA: / 'Ovo Hrvatskoj ne briše ožiljke nakon 0-6, ali osveta je bila najhladnija moguća'

'Samo čudo nalik ovom maksimirskom zadržat će Španjolsku u natjecanju'

16.11.2018.
7:18
PIXSELL

Hrvatska i Engleska u prilici su kroz međusobni ogled na Wembleyju u nedjelju odlučiti o osvajaču skupine Lige nacija i putniku na Final four natjecanja. Šansu da se ondje nađe ima i Španjolska, no samo u slučaju remija na Wembleyju, čemu se nada i izbornik Furije Luis Enrique nakon što je imao prilike gledati kako mu momčad u 93. minuti pada treći put na Maksimiru i upisuje 2-3 poraz.

HRVATSKA-ŠPANJOLSKA 3-2: Neviđena ludnica na Maksimiru, Jedvaj u 93. minuti zabio svoj drugi gol za veliko slavlje Vatrenih!

Naplaćeno prebijanje

Španjolski mediji u prvim tekstovima po završetku utakmice ne skrivaju razočaranje ishodom zagrebačke utakmice dviju momčadi s raspletom tako drugačijim od onog u Elcheu. Slavili su Španjolci tada (pre)uvjerljivu 6-0 pobjedu na koju podsjeća i As navodeći da se 'Hrvatska osvetila u vidu pobjedničkog gola iz 93. minute'.

"Ne može ovo izbrisati ožiljke nakon 6-0 prebijanja u rujanskoj utakmici, ali što se osvete tiče, gol iz 93. minute je bila najhladnija moguća osveta'.

Potonuće u sudačkoj nadoknadi

Da je 'Španjolska potonula u sudačkoj nadoknadi vremena' navodi i Marca podsjećajući da im je sudbina sada u ishodu utakmice na Wembleyju što potvrđuju i napisi na Sportu gdje se navodi da niti dva gola nisu bila dovoljna za pobjedu u Zagrebu te da je pobjedom započela ludnica na Maksimiru.

Mundo Deportivo pak u naslov stavlja da je Španjolska nogom i pol izvan Lige nacija te da im samo čudo nalik ovom maksimirskom može donijeti prolaz.