FURIJA MELJE /

Španjolska prva osigurala četvrtfinale, Argentina se oporavila nakon šokantnog poraza od Maroka

Nakon što je u prvom kolu porazila Uzbekistan s 2-1, Furija je u dvoboju drugog kola slavila s 3-1 protiv Dominikanske Republike

27.7.2024.
23:12

Nogometna reprezentacija Španjolske osigurala je plasman u četvrtfinale olimpijskog turnira nakon što je u 2. kolu C skupine u Bordeaxu pobijedila Dominikansku Republiku sa 3-1 upisavši i drugu pobjedu.

KAKAV PEH /

Što će mu žena reći: U Parizu izgubio vjenčani prsten; ovo je njegov 'izgovor'

KAKAV PEH /

Nakon što je u prvom kolu porazila Uzbekistan s 2-1, Furija je u dvoboju drugog kola slavila s 3-1 protiv Dominikanske Republike. Španjolska je povela u 24. minuti golom Fermina Lopeza, no u 38. minuti je izjednačio Angel Montes De Oca.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Edison Azcona isključen pa su Dominikanci ostali s igračem manje. Španjolska je igrača više iskoristila u 55. minuti kada je Alex Baena zabio sa 2-1, da bi Miguel Gutierezz u 70. minuti povećao na 3-1.

Pobjedu je ostvarila i Argentina koja je sa 3-1 u dvoboju B skupine u Lyonu porazila Irak. Nakon šokantnog poraza od Maroka u susretu prvog kola, dvostruki olimpijski pobjednici (2004, 2008) nisu imali pravo na pogrešku protiv Iraka.

Na koncu su slavili sa 3-1 i ovom pobjedom ostali u igri za plasman u četvrtfinale. Thiago Almada je doveo Argentinu u vodstvo u 13. minuti, no u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio je Ayman Hussein. U nastavku susreta pobjedu Argentini donijeli su Luciano Gondou (62) i Ignacio Fernandez (85).

SKUPINA A:
Novi Zeland - SAD 1-4 (Randall 78 / Mihailović 10-11m, Zimmerman 12, Busio 30, Aaronson 58)

SKUPINA B
Argentina - Irak 3-1 (Almada 13, Gondou 62, Fernandez 85 / Hussein 45+4)
Ukrajina - Maroko 2-1 (Kriskiv 22, Krasnopir 90+8 / Rahimi 64)

LJESTVICA:

1. Argentina 2 1 0 1 4-3 3
  2. Maroko 2 1 0 1 3-3 3
  3. Ukrajina 2 1 0 1 3-3 3
  4. Irak 2 1 0 1 3-4 3

SKUPINA C
Španjolska - Dom. Republika 3-1 (Lopez 24, Baena 55, Gutierrez 70)

Japan - Mali 1-0 (Yamamoto 82)
Izrael - Paragvaj 2-4 (Gandelman 53, Glough 80 / M.Fernandez 25, 90+6, Enciso 69, Balbuena 90+3)