EUROPSKA LIGA / Sosa asistirao za Ajax u ludoj utakmici s Marseilleom, AEK bez Vide do senzacije u Engleskoj

Borna Sosa i Josip Šutalo odigrali su cijelu utakmicu za Ajax, dok je Jakov Medić na travnjak ušao tek u sudačkoj nadoknadi za domaćina

21.9.2023.
23:33
profimedia

Čak šest pogodaka postignuto je u dvoboju prvog kola skupine B Europske lige, a nogometaši Ajaxa i Marseillea su u Amsterdamu remizirali 3-3.

IGRA BROJKI /

Povijesna utakmica u Konferencijskoj ligi bila je 370. Dinamova u Europi: Ovo im je bila 151. pobjeda

Vodio je Ajax 2-0 i 3-2, ali na kraju je čak spašavao remi, a sudačku nadoknadu morao je odigrati s igračem manje zbog isključenja Vosa u 91. minuti. Najbolji igrač na terenu bio je Aubameyang koji je za Marseille postigao dva pogotka.

Borna Sosa i Josip Šutalo odigrali su cijelu utakmicu za Ajax, dok je Jakov Medić na travnjak ušao tek u sudačkoj nadoknadi za domaćina. Sosa je, pak, u ovom susretu upisao asistenciju u kojoj je u 20. minuti dodao Berghuisu za tadašnjih 2-0 Ajaxa.

U toj skupini B AEK je u gostima iznenadio Brighton te je slavio 3-2, a hrvatski nogometaš Domagoj Vida nije konkurirao za AEK u tom ogledu. Junak AEK-a bio je Ponce koji je u 84. minuti postigao pobjednički pogodak. Oba gola domaćin je dao udarcima s bijele točke.

U skupini C Rangers je pred svojim navijačima pobijedio Betis 1-0, a Borna Barišić je za domaćina odigrao cijelu utakmicu. Atalanta je u skupini D pobijedila u Bergamu poljskog prvaka Rakow s 2-0. Za Atalantu je od 77. minute zaigrao Mario Pašalić, a za goste od 70. minute Ante Crnac dok Fran Tudor nije konkurirao za poljsku momčad ovog četvrtka. Strijelci su za Atalantu bili De Ketelaere u 49. i Ederson u 66. minuti.

Skupina A

West Ham - Bačka Topola 3-1 (Petrović 66-ag, Kudus 70, Souček 82 / Stanić 47)
Olympiakos - Freiburg 2-3 (El Kaabi 40, 74 / Sallai 9, Grifo 45+7-11m)

Skupina B

Ajax - Marseille 3-3 (Forbs 9, Berghuis 20, Taylor 52 / Clauss 23, Aubameyang 38, 78)
Brighton - AEK 2-3 (Joao Pedro 30-11m, 67-11m / Sidibe 11, Gaćinović 40, Ponce 84)

Skupina C

Sparta Prag - Aris Limassol 3-2 (Krejči 20, 25, Vitik 67 / Kokorin 11-11m, Babicka 90)
Rangers - Betis 1-0 (Sima 67)