ŠOKANTNO OTVARANJE SEZONE U ENGLESKOJ: / Chelsea pao na svom terenu, u prvom poluvremenu primio tri gola

Aktualni engleski prvak Chelsea doživio je šokantan poraz u prvom kolu nove sezone Premier lige.

12.8.2017.
18:01

Za momčad Antonija Contea je sve krenulo nizbrdo u 14. minuti kada je Gary Cahill dobio crveni karton zbog grubog prekršaja. Iskoristili su to Sam Vokes s dva i Stephen Ward s jednim pogotkom već do poluvremena.

LUDI START PREMIER LIGE: /

Liverpool bez pobjede! Još jedna golijada, još jedna utakmica s gomilom preokreta

Rekorder Rooney

Alvaro Morata je svojim prvim pogotkom u dresu Chelseaja smanjio u 69. minuti, a u 81. je zbog drugog žutog kartonaisključen i Cesc Fabregas. Chelsea se borio i s dva igrača manje smanjio preko Davida Luiza u 88. minuti, no do boda nije uspio doći.

Everton je uoči dvoboja protiv Hajduka u play-offu Europske lige na startu premierligaške sezone pobijedio kod kuće Stoke s 1-0, a jedini gol je djelo povratnika Waynea Rooneyja. Zabio je Rooney u prvoj prvenstvenoj utakmici u svom drugom debiju za Everton nakon dugih 13 godina provedenih u Manchester Unitedu. Srušio je Rooney i premierligaški rekord po najduljem razdoblju između dva gola za isti klub - od njegova zadnjeg pogotka za Everton prošlo je 4869 dana. Klub iz Liverpoola nije briljirao, a u završnici ga je spašavao odlični vratar Pickford.

Novi prvoligaš Huddersfield imao je start iz snova jer je s čak 3-0 pobijedio na gostovanju kod Crystal Palacea.