NIJE BAJNO /

Sljedeća utakmica Hrvatske jako je važna, kiks bi nas mogao dovesti u velike probleme

Rezultati prvog kola Lige nacija puno su toga promijenili

6.9.2024.
10:33
Joao Rico/PIXSELL

Hrvatska je u četvrtak izgubila na gostovanju u Lisabonu od Portugala 2:1 u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija. Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2-0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti.

NAJSRETNIJI ČOVJEK NA SVIJETU /

Zamijenio Modrića i oduševio: 'Za mene je ovo najveća čast koja može postojati'

U nedjelju će Hrvatska odigrati utakmicu drugog kola u skupini. Suparnik će biti Poljska na osječkoj Opus Areni, a dvoboj počinje u 20.45 sati.

U istom terminu u kojemu je Hrvatska izgubila od Portugalaca, naši sljedeći protivnici nogometaši Poljske su u Glasgowu, na Hampden Parku, pobijedili Škotsku 3-2 golom u 97. minuti.

Nakon prvog kola u skuponi vode Portugalci, Poljska je druga, Škotska treća, a Hrvatska posljednja.

Odmah nakon prvog kola pojavile su se kalkulacije i sada su Portugalci, nakon domaće pobjede nad Vatrenima, veliki favoriti za osvajanje skupine i imaju čak 87% šansi za četvrtfinale i ishod utakmice Hrvatske i Poljske u nedjelju bit će jako važan za daljnji razvoj događaja u grupi.

Nadalje, Poljaci su pobjedom u Škotskoj jako povećali šanse da budu u prvoj jakosnoj skupini u ždrijebu skupina kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, dok su se naše šanse smanjile za 1%.

Utakmice hrvatske reprezentacije u Ligi nacija gledajte na platformi Voyo na kanalu Nove TV, gdje god se nalazili.