Sjajna predstava / Slijedi li pravo 'bilo' proljeće? Hajduk razbio sudionika Lige prvaka

S 4:1 Hajduk je potopio ukrajinski Šahtar

22.1.2019.
16:58
HNK Hajduk

Kakva predstava Hajduka u trećoj pripremnoj utakmici u Beleku! Nakon pobjede nad bukureštanskim Dinamom (2:0) i poraza od Grasshoppera (0:1) Splićane je testirao najteži i najzvučniji protivnik u Turskoj - Šahtar.

I bolje da nije iz njegove perspektive. Hajdukovci su s 4:1 razbili vodeću ukrajinsku momčad i sudionika Lige prvaka (ostao iza Man. Cityja i Lyona u skupini). Slijedi li to konačno pravo "bilo" proljeće? Najava je i više nego dobra.

Oreščaninovi igrači načeli su Ukrajince u 21. minuti kada je Caktaš realizirao kazneni udarac nakon što je nešto ranije zatresao vratnicu. Dvije minute kasnije prednost je udvostručio Delić, a jedini pogodak Šahtar je postigao u 30. preko Dentinha.

Bogati 20-minuti period igre zaključio je Jairo koji je u 41. vratio splitskom klubu dva gola prednosti, a u 60. je Teklić zapečatio poticajni splitski trijumf.