SLAVEN BELUPO - LOKOMOTIVA 1: / 1; Rezultat ide na ruku najviše Osijeku koji je sad drugi na ljestvici

Iznenađujući rezultat u Koprivnici najviše je razveselio Osijek

12.7.2020.
20:55
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 34. kola Prve HNL Slaven Belupo i Lokomotiva su u Koprivnici odigrali 1:1, a tim rezultatom je Lokomotiva pala na treće mjesto s bodom zaostatka za Osijekom dva kola prije kraja.

DINAMO - HAJDUK 2:3: /

Nevjerojatan Hajdukov preokret na Maksimiru; Nada u Ligu prvaka i dalje živi u Splitu, dugo će se pričati o ovoj ludoj utakmici

Iznenađujući rezultat u Koprivnici najviše razveselio Osijek

Pogodak za domaćine postigao je Slavko Bogojević u 63. minuti, a izjednačio je Marko Tolić deset minuta kasnije.

Iznenađujući rezultat u Koprivnici najviše je razveselio Osijek. Momčad trenera Ivice Kuleševića sada je druga na ljestvici, s bodom više, a u posljednjem kolu doma dočekuje Lokomotivu. Podsjetimo, iduće sezone osim prvaka Dinama u kvalifikacijama Lige prvaka igrat će drugoplasirana momčad.

Lokomotiva je već u drugoj minuti imala veliku priliku, no Cokaj je pucao pored gola. U sedmoj minuti je zaprijetio Tolić s dvadesetak metara, ali je vratar Ježina obranio.

Prvu priliku Slaven je imao u 14. minuti, pucao je Krstanović, ali je Grbić spasio gol. Tri minute kasnije priliku je imao i Bačelić Grgić, no Grbić je opet bio siguran. U završnici prvog dijela Tolić je imao dvije prilike za 'lokose', ali je Ježina bio na visini zadatka.

Lokomotiva na otvaranju drugog dijela bila aktivnija

Lokomotiva je na otvaranju drugog dijela bila aktivnija, no pogodak su postigli domaćini. U 63. minuti Slavko Bogojević je nakon ubačaja iz kornera na drugoj vratnici poentirao za vodstvo Slavena. Pogodak je poništen zbog zaleđa, međutim, nakon provjere VAR-a sudac Marin Vidulin je potvrdio vodstvo Belupa.

Deset minuta kasnije gosti su izjednačili Tolićevim pogotkom. Gluhaković je prošao po desnoj strani, Tolić prihvatio loptu unutar 16 metara i odmah pucao, pogodio je Božića u tijelo, ali se lopta odbila iza gol-linije.

Kolo večerašnjim derbijem na stadionu Maksimir zatvaraju Dinamo i Hajduk.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 76 bodova i utakmicom manje, Osijek na drugom mjestu ima 62 boda, Lokomotiva je treća sa 61 bodom. Slijede Rijeka (58), Hajduk (54)...

REZULTATI: Slaven Belupo- Lokomotiva 1-1 (Bogojević 63 / Tolić 73) Dinamo - Hajduk (21.05)

Subota: Inter - Rijeka 0-1 (Čolak 71pen) Osijek - Istra 1961 2-0 (Lopa 45+4, Mance 82)

Petak: Gorica - Varaždin 0-1 (Drožđek 74pen)