SERIA A / Sjajni Ante Rebić igrač utakmice u pobjedi Milana: Zabio i asistirao protiv Pjacinog Empolija

Empoli je na 14. mjestu, a Marko Pjaca je za domaći sastav igrao do 58. minute.

2.10.2022.
11:56
Instagram

Nogometaši Milana svladali su Empoli 3-1 u ludoj završnici utakmice 8. kola talijanske Serie A gdje su tri pogotka postignuta u sudačkoj nadoknadi.

Cijelu utakmicu Milan je dominirao, ali je napadački gledano dugo vremena bio bespomoćan i nije mogao slomiti suparnika. Rebić je u igru ušao u 73. minuti, a vrlo brzo nakon toga je postigao pogodak. Većinu posla obavio je Rafael Leao u toj 79. minuti. Kroz trojicu suparničkih igrača provukao je asistenciju prema Rebiću koji je sam, s četiri-pet metara, lakoćom zatresao suparničku mrežu za Milanovo vodstvo.

SUPERSPORT HNL /

Dinamo nastavio pobjednički niz: Modri zabili Belupu četiri gola i zacementirali prvo mjesto

No, u 92. minuti Empoli je izjednačio i to lijepim pogotkom Bajramija u 92. minuti. Na tome nije završilo već je dvije minute kasnije Milan vratio vodstvo, a gol za tri boda je zabio Ballo-Toure, dok je u samom finišu pao novi gol. Sjajno je kontru lobom zaključio Rafael Leao za 3-1. Za pogodak mu je asistirao Rebić.

Rebiću je ovo bio treći ovosezonski pogodak u Serie A, a Milan, inače suparnik Dinama u skupini E Lige prvaka, time je ostvario petu pobjedu u sezoni. Milan je napravio skok na treće mjesto ljestvice.