DOBRA UTAKMICA BEZ GOLOVA: / Luka Modrić se vratio, Real remizirao s PSG-om

U najuzbudljivijoj utakmici 3. kola Lige prvaka, PSG i Real Madrid na Parku prinčeva odigrali su bez golova 0:0.

21.10.2015.
22:35
AFP, KARIM JAAFAR

bio je u velikim problemima uoči ovog dvoboja, utakmice između dva kluba koja bi trebala odlučivati o prvom mjestu skupine A Lige prvaka. Španjolski strateg nije mogao računati na usluge Benzeme, Jamesa, Pepea, Carvajala i Arbeole, a na zadnjem treningu prije utakmice Mateo Kovačić ozlijedio je mišić, pa je prekinuo vježbanje jer je osjećao bol prilikom trčanja.

PAKLENI RASPORED: /

Benitez u problemima zbog ozljeda Modrića, Benzeme i Jamesa

Dobra vijest za Madriđane bila je, pak, povratak u momčad Luke Modrića.

Prekinut veliki niz

No, Benitez je morao drugačije složiti momčad. Pa su tako u sredini terena igrali Kroos i Casemiro, a Lucas Vazquez, Ronaldo i Isco iza Jesea u špici. Benitez je pošto, poto, htio uzeti barem bod na Parku prinčeva. I uspio je u tome. Međutim, Real je prekinuo svoju čudesnu seriju od 40 utakmica sa zabijenim golom u skupinama Lige prvaka.

PSG je bolje otvorio utakmicu, francuski prvak stisnuo je Kraljeve i gol je visio u zraku.

Sudar dva velika igrača

Utakmica na 'Parku prinčeva' je najavljena kroz sudar dvojice majstora Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića, međutim obojica su zakazala ne pokazavši praktički ništa. Luka Modrić je ušao u igru u 69. minuti nakon što se oporavio od ozljede zadobivene u utakmici protiv Bugarske, dok Mateo Kovačić nije nastupio.

Prvo je na gostujućoj strani zaprijetio Marcelo, a onda prizeman udarac Matuidija u 10. minuti mirno obranio Navas . Madriđani su pak zaprijetili u 26. minuti, Kroos je dubinski fantastično proigrao Jesea čiji udarac brani Trapp.

U 32. minuti PSG je odigrao odličnu akciju, Aurier se sjurio desnim bokom, ali njegov ubačaj nije u kaznenom prostoru pronašao nikoga od njegovih suigrača. Real Madrid je opasan bio preko Cristiana Ronalda koji je u 36. minuti imao dva pokušaja. No, oba puta njegove je udarce u korner odbio vratar Trapp .Utakmica se zahuktala u finišu prvog dijela, ubrzo su prema vratima PSG-a zaprijetili Isco i Casemiro , ali obojica su bili neuspješni.

Cavani i Ronaldo imali sjajne prilike

Drugo poluvrijeme boljes u otvorili igrači PSG-a. Thiago Motta je u 48. minuti ubacio s lijeve strane, Ibrahimović je bio kratak, ali ne i Cavani koji je iz teške situacije nogom gađao pored gola. Navijači na Parku prinčeva skočili su na noge, a Cavani se primio za glavu.

Posebno ćemo pamtiti i priliku Ronalda iz 72. minute kad je pucao s nekih četiri, pet metara s lijeve strane iz kosa, ali lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu. U toj akciji sudjelovao je i Modrić zajedno sa Jeseom i Marcelom.

Na kraju, PSG i Real podijelili su bodove u Parizu. Galeriju utakmice pogledajte ovdje.

Rezultati utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:

Malmo - Šahtar 1-0 (Rosenberg 17). Promašeni penal: Đurđić (Mal, 56)

Paris SG - Real Madrid 0-0

1. Real Madrid 3 2 1 0 6:0 7 2. Paris St. Germain 3 2 1 0 5:0 7 3. Malmoe 3 1 0 2 1:4 3 4. Šahtar Donjeck 3 0 0 3 0:8 0

SKUPINA B:

CSKA Moskva - Manchester United 1-1 (Doumbia 15/Martial 61)

Wolfsburg - PSV Eindhoven 2-0 (Dost 46, Kruse 57). Promašeni penal: Locadia (PSV, 90+1)

1 VfL Wolfsburg 3 2 0 1 4 2 6 2 Manchester United 3 1 1 1 4 4 4

-------------------------

3 CSKA Moskva 3 1 1 1 4 4 4 -------------------------

4 PSV Eindhoven 3 1 0 2 4 6 3

SKUPINA C:

Atletico Madrid - Astana 4-0 (Niguez 23, Martinez 29, O. Torres 63, Dedečko 89ag)

Galatasaray - Benfica 2-1 (Inan 19pen, Podolski 33/Gaitan 2)

1 Atletico Madrid 3 2 0 1 7 2 6 2 Benfica 3 2 0 1 5 3 6

3 Galatasaray 3 1 1 1 4 5 4

4 Astana 3 0 1 2 2 8 1

SKUPINA D:

Juventus - Borussia Moenchengladbach 0-0

Manchester City - Sevilla 2-1 (Bony 36, De Bruyne 90+1/Konopljanka 30)

1. Juventus Torino 3 2 1 0 4:1 7 2. Manchester City 3 2 0 1 5:4 6 3. Sevilla 3 1 0 2 4:4 3 4. Bor. Mönchengladbach 3 0 1 2 1:5 1