JUVENTUS - ATALANTA 3-3 / 'Bomba' od utakmice u Torinu, zaigrao i Mario Pašalić

S ovim bodom Atalanta je došla na peto mjesto ljestvice, dok je Juventus deveti

22.1.2023.
23:50

Iznimno uzbudljiva i kvalitetna bila je posljednja nedjeljna utakmica 19. kola talijanske Serie A, a u Torinu su nogometaši Juventusa i Atalante remizirali 3-3.

LUDNICA U ITALIJI /

Kakav početak sezone u Serie A: Nevjerojatni Ante Rebić imao svoj šou, Mario Pašalić briljantno asistirao

Prvi susret nakon kazne

Bio je ovo ujedno prvi susret koji je Juventus odigrao nakon što je kažnjen oduzimanjem 15 bodova zbog malverzacija s transferima.

Atalanta je, pak, nastavila s iznimno moćnom napadačkom igrom posljednjih dana jer je prije tri gola Juventusu zabila osam Salernitani u prvenstvu pa pet Speziji u Kupu.

Gosti poveli

Utakmica je počela pogotkom gostiju, Nigerijac Ademola Lookman je uz pogrešku domaćeg vratara Szczesnyja zabio u bliži kut za 1-0. No, Juventus je imao odgovor i to do kraja poluvremena. Prvo je u 25. minuti Di Maria pogodio s bijele točke za 1-1, dok je domaća momčad povela u 34. minuti.

Odlična je akcija počela petom Di Marije, a završila vrlo lijepom egzekucijom Poljaka Milika.

No, domaći navijači nanovo su šokirani početkom drugog poluvremena. U tridesetoj sekundi nastavka na 2-2 je izjednačio Maehle, dok je vrlo brzo nakon toga, u 53. minuti, Lookman postigao svoj drugi pogodak za 3-2 Atalante.

Pašalić zaigrao od 60.

I tada se iz minusa vratio Juventus, u 65. minuti je Danilo topovski pogodio iz slobodnog udarca za 3-3. Do kraja utakmice obje su momčadi imale nekoliko vrlo dobrih prilika za četvrti pogodak, no ostalo je 3-3 i po bod svakome.

Od 66. minute za Atalantu je igrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

S ovim bodom Atalanta je došla na peto mjesto ljestvice, dok je Juventus deveti.

Serie A, 19. kolo:

Juventus - Atalanta 3-3 (Di Maria 25-11m, Milik 34, Danilo 65 / Lookman 4, 53, Maehle 46)

Spezia - Roma 0-2 (El Shaarawy 45, Abraham 49)

Monza - Sassuolo 1-1 (Caprari 60 / Ferrari 13)

Sampdoria - Udinese 0-1 (Ehizibue 88)