LUDNICA U ITALIJI / Kakav početak sezone u Serie A: Nevjerojatni Ante Rebić imao svoj šou, Mario Pašalić briljantno asistirao

Bio je to Antin 27. pogodak u dresu Milana, 30. ukupno

13.8.2022.
19:51

Kakav početak sezone u Serie A. Hrvatski napadač Ante Rebić sjajno je krenuo u novu sezonu talijanskog nogometnog prvenstva, on je danas bio dvostruki strijelac za branitelja naslova Milan u 4-2 (2-2) domaćoj pobjedi protiv Udinesea u 1. kolu. OVDJE pogledajte sažetak utakmice i Rebićeve golove.

NEMA DŽABE NI KOD STARE BABE /

Čitava Italija bruji o Rebićevom misterioznom slavlju: 'Zabio je nakon 482 dana na San Siru, ali nikome nije jasno zašto je tako slavio'

Rebić zabijao za 2-1 i 4-2 Milana

Oba pogotka Rebić je postigao nakon prizemnih ubacivanja suigrača u sredinu kaznenog prostora, u 15. je minuti iskoristio dodavanje Calabrije za gol kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-1, da bi 68. minuti odlično pratio prodor Brahima Diaza i sa šest metara zabio za konačnih 4-2.

Nakon postignutog drugog gola Rebić je i zamijenjen u 71. minuti. Filip Benković ostao je na klupi Udinesea.

Udinese poveo u 2.

Inače, poveo je Udinese golom Becaa glavom nakon kornera već u 2. minuti, na 1-1 poravnao je Hernandez u 11. iz kaznenog udarca. Nakon što je Rebić zabio za preokret, Milan je bio u kontroli igre, ali u posljednjoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Masina je još jednim udarcem glavom opet vratio stvari na početak. No, u prvoj minuti nastavka Brahim Diaz je pogodio za 3-2, a Rebić je svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

Pašalić asistirao

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić novu je sezonu u dresu Atalante započeo asistencijom za vodeći pogodak u 2-0 (1-0) pobjedi na gotovanju kod Sampdorije. Pašalić je u 26. minuti glavom spustio loptu Toloiju koji je iz velike blizine proslijedio loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je Lookman u petoj minuti sudačke nadoknade.

Pašalić je igrao do 84. minute.

REZULTATI 1. KOLA:
Subota:
Milan - Udinese 4-2 (Hernandez 11-11m, REBIĆ 15, 68, Brahim 46 / Becao 2, Masina 45+4)
Sampdoria - Atalanta 0-2 (Toloi 26, Lookman 90+5)