SERIE A / Lazio u 9 minuta eliminirao Salernitanu u Salernu, bez pobjednika u toskanskom derbiju

Lazio bolji od Salernitane, Fiorentina i Empoli odigrali 1-1

19.2.2023.
18:08

Nogometaši Lazija uspješno su danas obavili gostovanje u 23. kolu talijanske Serie A, s 2-0 su slavili kod Salernitane.

Junak pobjede bio je Ciro Immobile, godinama najbolji strijelac rimskog kluba, nerijetko i Serie A. Immobile je postigao oba pogotka, oba puta u drugom poluvremenu, u 60. i potom iz jedanaesterca u 69. minuti.

STAVILI SU 'VETO' NA NJEGA /

Hajduku propao veliki posao ove zime: Lazio nije odobrio transfer povremenog hrvatskog reprezentativca

Lazio skočio na četvrto mjesto

Ova je pobjeda podigla Lazio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Salernitana ostala na 16. poziciji. Cijelu utakmicu za domaći sastav je odigrao Domagoj Bradarić, dok je za Lazio od 77. minute zaigrao Toma Bašić.

Odigrao se i toskanski derbi u kojem nije bilo pobjednika, Fiorentina i Empoli su u Firenci odigrali 1-1. Bliže slavlju su bili gosti koji su poveli u 28. minuti golom Cambiaghija te su vodili sve do 85. minute. No, tada je Arthur Cabral spasio domaćina od poraza. Oba su sastava i dalje u sredini ljestvice.

Brekalo i Pjaca na klupi

Hrvatski nogometaši nisu se naigrali u ovom susretu. Na klupi Fiorentine je kroz cijelu utakmicu ostao Josip Brekalo, baš kao i Marko Pjaca na drugoj strani.

Kolo će utakmicom u ponedjeljak zaključiti Torino i Cremonese.