PRVI PUT KAPETAN REALA / Modriću stižu čestitke sa svih strana, javila mu se i jedna od najvećih legendi Reala, o njegovim riječima bruji cijeli Madrid

Godinama su dijelili svlačionicu sve dok Ramos nije ljetos napustio Santiago Bernabeu

31.10.2021.
8:39

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić u subotu je u svojoj 401. utakmici za Real Madrid prvi put bio kapetan momčadi nakon čega je poručio da je ponosan na to. "Ponosan sam što sam prvi put nosio kapetansku vrpcu", istaknuo je Modrić preko društvenih mreža.

NEUGODAN PRIZOR S TRENINGA REALA /

Brazilac odgurnuo našeg Luku pa ga još udario nogom u leđa

Modrić je u subotu s kapetanskom vrpcom oko ruke proveo 18 minuta na gostovanju kod Elchea gdje je Real Madrid slavio s 2-1. Hrvatski veznjak je s 36 godina najstariji igrač u svlačionici Real Madrida, no tek je četvrti kapetan po redu u momčadi.

Kapetan Karim Benzema, iza kojeg su 572 nastupa, nije bio u subotu u momčadi. Zamjenski kapetan, lijevi bek Marcelo s 532 utakmice, napustio je travnjak u 66. minuti a s obzirom na to da je na klupi za pričuve ostao treći kapetan Nacho Fernández, traku je predao Modriću koji se tada nalazio na terenu.

Real Madrid bira kapetane uglavnom prema razdoblju provedenom u klubu. Benzema je ondje od 2009. godine, Marcelo od 2007. a stoper Nacho je ponikao u klubu a za prvu momčad je debitirao 2013.

A poslije utakmice mnogi suigrači javili su se Modriću nakon što je objavio fotku s kapetanskom vrpcom te su mu čestitali. Među njima je i Sergio Ramos, koji je ljetos napustio klub.

“Ovo je kapetan… Veliki brate moj!”, napisao je Ramos, a njegovu poruku zapazili su brojni navijači Reala koji su je dočekali s oduševljenjem.

Vinicius mu se zahvalio

U međuvremenu, Vinicius Junior, mladi Brazilac koji je u subotu zabio oba gola u pobjedi Real Madrida od 2-1 nad Elcheom, zahvalio je Modriću na asistenciji poručivši kako mu hrvatski veznjak daje korisne savjete.

"Modrić mi uvijek govori neka se krećem bez lopte, da će mi ju on već dodati u pravom trenutku. To mi je također rekao prije ove utakmice", rekao je 21-godišnji napadač medijima nakon utakmice u Elcheu.

Vinicius je zabio golove u 22. i 78. minuti a prilikom drugog se bio sjurio po lijevoj strani primivši loptu koju mu je dodao Modrić.

"Modrić mi uvijek govori da će doći gol", istaknuo je Vinicius koji je ove sezone u 14 utakmica zabio 9 golova.

Modriću je to bila treća asistencija u deset odigranih utakmica za Real Madrid ove sezone.