NEKI DRUGI SVIJET: / Senzacija iz Engleske nastavlja oduševljavati nogometnom rapsodijom

Napadač Leicestera Jamie Wardy, čovjek koji je ove sezone oduševio u Premier ligi, vodio je Leicester u pobjedi nad Liverpoolom 2:0 u sklopu 24. kola ligaškog prvenstva.

2.2.2016.
22:46
AFP, LINDSEY PARNABY

Sjajni napadač zabio je dva gola u pobjedi svoje momčadi nad gigantom sa Anfielda na svom terenu.

Odličnom predstavom dvostrukog strijelca Vardyja, Leicester City je pobijedio i sad ponovo ima tri boda više od najbližeg pratitelja Manchester Cityja.

Važne bodove u borbi za Europu osvojio je i West Ham našeg Slavena Bilića pobijedivši na Boleyn Groundu 'fenjeraša' Aston Villu 2:0.

Arsenal je kiksao odigravši kod kuće 0:0 protiv Southamptona, Manchester United je napokon odigrao odličnu utakmicu deklasiravši na Old Trafordu Stoke City 3:0, Manchester City je na gostovanju pobijedio Sunderland 1:0, dok je Tottenham kao gost slavio protiv Norwich Cityja 3:0.

Zadržali vrh ljestvice

Leicester je u derbiju kola porazio Liverpool zadržavši tako vrh ljestvice. Junak utakmice bio je sjajni Vardy koji je potopio 'redse' s dva gola pri čemu je prvi pogodak jedan od najljepših ove sezone. Vardy je tako stigao do brojke od 18 golova u prvenstvu i vodeći je strijelac lige.

'Lisice' su došle do vodstva nakon brze kontre u 60. minuti. Riyad Mahrez je sjajnom dugačkom loptom uposlio Vardyja koji je primio loptu i u punom trku opalio s više od 25 metara pogodivši rašlje. Uz Vardyja je stajao Dejan Lovren, no hrvatski reprezentativac je bio nemoćan kao i vratar 'redsa' Simon Mignolet.

Jedanaest minuta kasnije Vardy je zabio i drugi pogodak. Shinji Okazaki je pucao, lopta je pogodila Mamadou Sakha, a Vardy je natrčao na odbijanac prije Lovrena i zabio za konačnih 2-0.

Bilić osvojio bodove

West Ham je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede porazivši Aston Villu 2-0. Golove za Bilićevu momčad zabili su Antonio (58) i Cheikhou Kouyate (85). West Ham je od 17. minute imao igrača više nakon što je Ayew laktom udario u glavu Cresswella i zaradio isključenje.

Manchester City je golom Sergia Aguera u 16. minuti pobijedio Sunderland 1-0 i zadržao priključak za vodećim Leicesterom. Gostujuću pobjedu ostvario je i Tottenham porazivši Norwich City 3-0 golovima DeleAllija (2) i Harryja Kanea (30-11m, 90).

Tottenham se probio na treće mjesto sa 45 bodova koliko ima i Arsenal na četvrtoj poziciji nakon što su 'topnici' na svom terenu razočarali odigravši 0-0 protiv Southamptona.

Manchester United je napokon odigrao dobru utakmicu i na Old Traffordu je deklasirao Stoke City 3-0. Strijelci za 'Crvene vragove' bili su Jesse Lingard (14), Anthony Martial (23) i Wayne Rooney (53) koji je stigao do brojke od 244. golova u Unitedovim dresu.

Na ljestvici vodi Leicester City sa 50 bodova, Manchester City na drugom mjestu ima 47 bodova, a slijede Tottenham i Arsenal sa po 45 bodova. Manchester United je na petom mjestu sa 40 bodova, a West Ham je šesti s bodom manje.

REZULTATI Leicester City - Liverpool 1-0 (Vardy 60, 71) Manchester United - Stoke City 3-0 (Lingard 14, Martial 23, Rooney 53) Arsenal - Southampton 0-0 Norwic City - Tottenham 0-3 (Alli 2, Kane 30-11m, 90) Sunderland - Manchester City 0-1 (Aguero 16) WBA - Swansea City 1-1 (Rondon 90+2/ Sigurdsson 65) Crystal Palace - Bournemouth 1-2 (Dann 28 / Pugh 34, Afobe 58) West Ham - Aston Villa 2-0 (Antonio 58, Kouyate 85)

U srijedu: Watford - Chelsea Everton - Newcastle United

POREDAK: 1. Leicester City 24 14 8 2 44 26 50

2. Manchester City 24 14 5 5 46 23 47 3. Tottenham Hotspur 24 12 9 3 44 19 45 4. Arsenal 24 13 6 5 37 22 45