HRVATSKA 8 5 2 1 13-3 17

Slovačka 8 2 4 2 9-8 10

Slovenija 8 3 1 4 9-9 10

Malta 8 1 2 5 8-17 Cipar 9 1 2 6 3-19 5

Ruska nogometna reprezentacija u današnjem je susretu pretposljednjeg, 9. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru kao domaćin u Sankt Peterburgu svladala Cipar s uvjerljivih 6-0 (1-0).

RIJEČ IZBORNIKA /

Dalić uoči susreta s Maltom malo zabrinuo: 'Ostavilo je to traga na Luki, nadamo se da će biti OK'

U 7 minuta tri gola Rusije

Rusija je povela već u 4. minuti golom Jerohina, da bi susret bio riješen početkom drugog dijela kada je u razdoblju od 55. do 62. minute Rusija postigla tri pogotka, a strijelci su bili Molov u 55., Mostovoj u 56. i Sutormin u 62. minuti.

Pred kraj susreta pobjedu su potvrdili Zabolotni u 82. i Jerohin svojim drugim golom u 87. minuti.

Rusija je ovom pobjedom stigla do učinka od 22 boda, pet više od druge Hrvatske te bi mogla osigurati plasman u Katar već kasnije večeras u slučaju da Hrvatska ne svlada Maltu u Ta'Qaliju u utakmici koja počinje u 20.45 sati.

Rusiji dovoljan bod na Poljudu protiv Hrvatske za prvo mjesto u skupini H

Ukoliko Hrvatska svlada Maltu tada će o pobjedniku skupine i izravnom putniku u Katar odlučivati izravni dvoboj Hrvatske i Rusije koji je na rasporedu u Splitu u nedjelju od 15 sati. U toj utakmici Rusiji će biti dovoljan i neodlučeni rezultat, dok Hrvatska mora pobijediti.

90' - Gotova je utakmica.

87' - Erokhin zabija za 6-0.

82' - GOOOL - Zabolotnyi zabija za 5-0 Rusije.

62' - Sutormin povisuje na 4-0 za Rusiju.

56' - Rusija ima 3-0: Fantastičnu solo akciju je potegao Andrey Mostovoy i završio sa udarcem unutar kaznenog prostora. Demetriou Demetris ništa nije mogao učiniti.

46' - Počeo je drugi dio.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme. Rusi od 4. minute vode 1-0.

42' - Bliži se kraj prvog poluvremena. Rusija i dalje vodi 1-0.

4' - Rusija vodi 1-0 već u 4. minuti. Fedor Smolov je dodao loptu, a Aleksandr Erokhin ju je samo skrenuo u praznu mrežu za odličan početak Rusa.

Hrvatska i Rusija danas igraju pretposljednje utakmice u skupini H eurokvalifikacija za odlazak na SP u Katar 2021. Vatreni moraju dobiti Maltu ukoliko misle ostati u igri za prvo mjesto koje vodi izravno u Katar. Nakon toga, u nedjelju trebaju uzeti 3 boda i Rusiji na Poljudu. Znači, samo 6 bodova vodi našu izabranu nogometnu vrstu izravno na SP.

Rusija ima 19 bodova i na čelu je grupe. Hrvatska je drugoplasirana sa 17 bodova.

Trenutni poredak: 1. Rusija 22 (utakmica više), 2. Hrvatska 17, 3. Slovačka 10, 4. Slovenija 10, 5. Malta 5, 6. Cipar 5 (9 odigranih utakmica).