druga hnl / Rudešu važna pobjeda u velikom derbiju druge HNL, borba za naslov maksimalno zakomplicirana

U velikom derbiju 26. kola Druge HNL nogometaši Rudeša su na svom stadionu pobijedili Varaždin s 3-0 čime je opet zakomplicirana borba za vrh i plasman u Prvu HNL.

30.4.2022.
18:06

U prvoligaško društvo plasirat će se samo drugoligaški prvak, a četiri kola prije kraja Varaždin ima dva boda više od Rudeša (51-49).

Rudeš je od početka bio bolji na terenu, a najbolje šanse u prvom dijelu domaćin je stvorio u smiraju poluvremena. Prvo je gostujući igrač Teklić spasio pogodak izbacujući loptu s vratarske linije, dok je u posljednjim sekundama Sekulić pucao pored vrata.

Domaći sastav je bio aktivniji i u nastavku, a bolju je igru naplatio u 60. minuti kada je Pavlek glavom zabio svoj drugi gol sezone za 1-0 u velikom drugoligaškom derbiju. Nakon toga su se gosti posve raspali, a Rudeš je dva puta zabijao nakon kontranapada (Sekulić u 76. i Latković u 83. minuti) za konačnih 3-0.