KAKAV IGRAČ! / Robert Lewandowski nastavlja raditi čuda u dresu Bayerna

Robert Lewandowski i Bayern Munchen ponovno su oduševili svijet. U 8. kolu Bundeslige, aktualni prvak Njemačke razbio je Borussiju Dortmund 5:1, u najvećem derbiju njemačkog nogometa.

4.10.2015.
14:50

Momčad iz Dortmunda je u zadnja tri kola pokvarila savršeni učinak. momčad je, pak, uhvatila zalet, u Ligi prvaka razbila zagrebački Dinamo, Lewandowski je u zastrašujućoj formi, a to je demonstrirao i protiv svojeg bivšeg kluba. Borussija nikako nije mogla parirati moćnom bavarskom stroju koji je ponovno pokazao snagu.

TRENER BAYERNA PRIZNAO: /

Evo zašto nisam dobro spavao uoči Dinama

Bavarci su poveli u 26. minuti dvoboja. Boateng je sjajnom dugom loptom pronašao Mullera, koji je zaobišao vratara Borussije i poslao loptu u mrežu pokraj braniča gostiju.

U 34. minuti, branič Borussije ruši Thiaga, a kazneni udarac realizirao je Muller za svoj drugo gol na utakmici. Bila je to 35. minuta.

Drugo poluvrijeme donijelo 'potop' Borussije

No, dvije minute poslije društvo iz Dortmunda šokiralo je Allianz Arenu. Borussia je smanjila na 2:1! Aubameyang je iskoristio sjajan prizemni ubačaj s desne strane i zakucao iz blizine loptu u mrežu. Pierre-Emerick Aubameyang je tako nastavio nevjerojatan niz jer je u svih osam kola bio strijelac.

Pogodak gostiju kao da je naljutio Bayern i u drugom poluvremenu usljedio je potop Borussije, a da stvar bude zanimljivija sva tri pogotka u nastavku postigli su bivši igrači Borussije.

Poljak Robert Lewandowski potvrdio je sjajnu formu golovima u 46. i 58. minuti, čime je na čelu ljestvice strijelaca s 12 pogodaka u 8 kola, a konačnih 5-1 postavio je Mario Goetze (66).

Bayern ima sedam bodova više od Borussije, a osam od Schalkea, koji je u nedjelju neočekivano izgubio doma od Koelna s visokih 0-3. Kiksao je i Bayer koji je u leverkusenu odigrao samo 1-1 s Augsburgom.