RIVER PLATE U FINALU NAKON ODLUČUJUĆEG 'VAR' PENALA: / Policija morala štititi glavnog suca dvoboja od razjularenih navijača

River Plate je zadnji put u finalu Libertadores kupa igrao 2015.

31.10.2018.
10:45
Screenshot

Argentinski nogometni velikan River Plate se plasirao u finale Libertadores kupa, južnoameričke verzije europske Lige prvaka u spektakularnom ambijentu, kakav samo južnoamerički nogomet zna napraviti.

Momčad iz Buenos Airesa je u prvoj utakmici koju je igrala kod kuće izgubila od brazilskog Gremia sa 0-1, a sinoć je u uzvratu u Porto Alegreu slavila sa 2-1 (0-1).

Gosti su poveli golom Leonarda u 36. minuti, a Argentinci su pred kraj utakmice napravili preokret, najprije je izjednačio Rafael Borre u 82. minuti da bi Gonzalo Martinez u petoj minuti sudačke nadoknade zabio za pobjedu i plasman u finale.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, došlo je do incidenata. Policija je morala štititi glavnog suca dvoboja Andreasa Cunha, koji je produljio utakmicu za čak 14 minuta, od podivljalih navijača, javlja ugledni britanski BBC.

Uz spomenuto, pobjednički pogodak postignut je iz penala nakon reakcije VAR-a...

River Plate je zadnji put u finalu Libertadores kupa igrao 2015. Drugi polufinalni par su Palmeiras i Boca Juniors. U prvoj utakmici je argentinska ekipa slavila sa 2-0, a uzvrat se igra u noći s četvrtka na petak u Sao Paolu.