PRVACI NA KOLJENIMA: / Dinamo pomeo Riječane i pobjegao im na ogromnih devet bodova prednosti

U velikom derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je pred 10.000 gledatelja na Maksimiru pobijedio Rijeku s 3-1 u 14. kolu domaćeg prvenstva.

28.10.2017.
14:25
Igor Kralj/PIXSELL

VELIKI DERBI HRVATSKOG NOGOMETA: Ovako je izgledao okršaj Dinama i Rijeke na Maksimiru

DINAMO - RIJEKA 3-1

DINAMO: Livaković - Rrahmani, Sigali, Benković, Sosa - Doumbia, Moro, Ademi - Olmo, Gojak - Soudani

RIJEKA: Sluga - Mavrias, Župarić, Punčec, Zuta - Maleš, Bradarić - Acosty, Pavičić, Gorgon - Puljić

STRIJELCI: 0-1 Acosty (9), 1-1 Moro (29), 2-1 Soudani (49), 3-1 Soudani (79)

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja, pa se lopta odbila točno u noge Nigerijcu koji je pogodio praznu mrežu. Pomoćni sudac je najprije podigao zastavicu, ali je nakon dugih sudačkih konzultacija pogodak Riječana ipak priznat.

Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti pogotkom Nikole Mora u 29. minuti. Gosti nisu uspjeli očistiti ubačaj Soudanija, Sluga je obranio prvi udarac, ali lopta se odbila do Mora koji ju je pospremio pod gredu s 15-ak metara udaljenosti.

Sjajno proigravanje Olma

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. U 49. je minuti riječka obrana zaboravila Alžirca koji je ostao sam na vrhu peterca i 'škaricama' zabio za 2-1. U 79. minuti Olmo je oduzeo loptu na sredini terena i fantastično proigrao Soudanija koji je izbio sam pred Slugu i mirno ga svladao za konačnih 3-1.

Riječanima je ovo bio treći uzastopni poraz u prvenstvu i snovi o obrani naslova sve više isparavaju. Vodeći Dinamo sada ima 34 boda, čak devet više od druge Rijeke, a deset od trećeg Hajduka i četvrtog Osijeka koji imaju po utakmicu manje.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, DINAMO JE POBIJEDIO S 3-1.

90+1' - Riječani su sada s crte izbili loptu i spasili se još težeg poraza.

87' - Posljednja izmjena kod gostiju: ušao je Heber umjesto Acostyja.

81' - Soudani je pucao s ruba kaznenog prostora, ali otišla je lopta pored gola.

79' - Olmo je oduzeo loptu na sredini terena i fantastično proigrao Soudanija koji je izbio sam pred Slugu i mirno ga svladao.

79' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 3-1.

78' - Druga izmjena kod Dinama: Ademi je izašao iz igre, a na travnjaku je Henriquez.

70' - Soudani je ponovo bio sam, ali njegov uMdarac glavom otišao je preko gola.

69' - Kvržić je dobio žuti karton nakon prekršaja na Olmu.

67' - Acosty je pokušao proigrati Črnica, ali u konačnici Livaković je bio brži.

62' - Gorgon je pucao po golu iz slobodnog udarca s 35 metara, a Livaković je boksao loptu.

61' - Druga izmjena kod gostiju, ušao je Črnic umjesto Puljića.

60' - Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Rrahamini je pucao glavom pored gola.

58' - Benkovićev udarac glavom otišao je preko gola.

56' - Bradarić je pokušao odigrati loptu u prostor, ali ona je završila u rukama Dinamova golmana.

54' - Soudaniju je ovo bio već 12. pogodak u derbijima protiv Rijeke.

52' - Dvostruka izmjena: kod Dinama je izašao Sigali, a ušao Lešković, a kod Rijeke je izvan terena Zuta, a na terenu Kvržić.

49' - Riječka obrana je potpuno zaboravila na Soudanija koji je ostao sam na vrhu peterca i škaricama matirao Slugu.

49' - GOOOOOOOOL! DINAMO VODI S 2-1.

48' - Moro ja nabacio iz slobodnog udarca, ali lopta je preletjela sve i završila u autu.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+3' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 1- 1.

45+3' - Žuti karton za Maleša nakon prekršaja na Olmu.

43' - Mavrias je proigrao Acostyja, ali Sosa je blokirao njegov ubačaj.

39' - Acosty se oslobodio na desnoj strani šesnaesterca, ali je lopta nakon njegova udarca otišala pored gola.

38' - Soudani je umalo došao do lopte nakon pogreške riječke obrane, ali Sluga je istrčao na vrijeme i izbio loptu.

37' - Pokušao je Soudani iskosa s lijeve strane s nekolio metara udaljenosti, ali Sluga je obranio.

36' - Dinamo ima čak 69 posto posjeda lopte, ali rezultat je izjednačen.

31' - Sudac je isključio predstavnika Rijeke Ivana Mancea zbog nepristojne geste prema tribinama.

29' - Gosti nisu uspjeli očistiti ubačaj Soudanija, Sluga je obranio prvi udarac, ali lopta se odbila do Mora koji ju je pospremio u mrežu.

29' - GOOOOOOOL! DINAMO JE IZJEDNAČIO NA 1-1.

25' - Pavičić je prvi igrač sa žutim kartonom.

21' - Ogromna prilika za Dinamo. Izigrali su domaći riječku obranu, ali Maleš je u posljednji trenutak uspio izbiti loptu ispred Olma.

15' - Riječani su se malo povukli nakon gola, Dinamo pokušava odigrati nešto, ali zasad bez konkretnog učinka.

9' - Nakon dugih konzultacijs s pomoćnikom Pajač je ipak priznao gol, čini se da je sve čisto. Acosty je nakon što Puljić nije uspio pucati odbijenu loptu ugurao u praznu mrežu za vodastvo Rijeke.

9' - GOOOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 1-0.

9' - Velika se sada drama odvija, Acosty je smjestio loptu u mrežu, a pomoćni sudac je s puno zakašnjenja podigao zastavicu.

7' - Rrahmani je nabacio s desne strane, ali lopta je završila u rukama Sluge.

3' - Mavrias je pokušao proigrati Acostyja, ali Livakovića je prvi stigao do lopte.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Sudac utakmice je Igor Pajač iz Zeline.

0' - Još je oko pet minuta do derbija, sve je spremno za početak utakmice. Rijeka, podsjećamo, zaostaje šest bodova za vodećim Dinamom.

0' - Pola je sata do utakmice. Sastavi su poznati, a za Riječane, kao što je i najavljeno, neće igrati ni Elez.

13.46 - Više o situaciji oko Marija Gavranovića možete pročitati - OVDJE.

12.23 - Novi udaraca za Rijeku! Prema pisanju riječkog Novog lista, branič Josip Elez na posljednjem je treningu doživio težu distorziju skočnoga zgloba i ispao iz kombinacija za derbi s Dinamom.