RUTINSKI ODRAĐEN POSAO / Rijeka svladala Gziru neobičnim golom Drmića. Već se zna i s kim će igrati u trećem pretkolu Konferencijske lige

Rijeka je svladala Gziru United s 1:0

29.7.2021.
21:55
Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometašima Rijeke uspjelo je ono što Hajdukovima nije, plaisrali su se u sljedeću kvalifikacijsku fazu Konferencijske lige. U drugom kolu Konferencijske lige, u uzvratnoj utakmici na Rujevici, svladali su Gziru United s 1:0 i ukupno su s rezultatom 3:0 prošli u treće pretkolo novog UEFA-inog natjecanja.

Rijeka je kroz cijeli susret bila bolja i na kraju je slavila golom Josipa Drmića iz 27. minute. Rijeku u sljedećoj fazi natjecanja čeka škotski Hibernian, a prva utakmica igra se 5. kolovoza u Škotskoj.

------------

KONFERENCIJSKA LIGA, DRUGO PRETKOLO, STADION RUJEVICA, 20:00

RIJEKA - GZIRA UNITED 1:0

SASTAVI:

Rijeka: Labrović, Vukčević, Smolčić, Galović, Escoval, Tomečak, Ampem, Pavičić, Čerin, Abass, Drmić.

Gzira: Haber, Thiaguinho, Mentz, Borg, Nevin, Pisani, Mendoza, Scerri, Correa, Samuray, Davis.

-------------

UŽIVO

Kraj utakmice.

90' - Umrtvila se utakmica u potpunosti, Gzira je odustala već odavno, a Rijeka je smirila tempo i privodi utakmicu kraju. Igrat će se još tri minute.

86' - Tomečak je izašao, Jurišić ulazi.

82' - Ampem ide van ulazi Bušnja, ući će i Braut, a van ide Vukčević.

74' - Ampem je sada predvodio dobru akciju na neposloženu obranu i umjesto da je proigrao igrače u boljim pozicijama šutirao je po golu i pogodio vratara.

71' - Pavičić pogađa vratnicu, kako bi to lijep gol bio, pucao je s lijeve strane iskosa u suprotan kut. Šteta.

62' - Liber i Obregon ulaze, van idu Abass i Drmić.

60' - Pavičić se sada sjajno oslobodio dvojice igrača u kaznenom prostoru Gzire i došao je u odličnu poziciju za šut, ali puca ravno u ruke vrataru.

52' - Ako prođe Gziru, Rijeka će igrati protiv škotskog Hiberniana koji je svladao Santa Colomu.

50' - Rijeka nastavlja gdje je stala, napadaju Maltežane i gol kao da vidi u zraku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' - Rijeka je svakako bolja momčad u prvom dijeli i Gzira može biti sretna što nije više puta vadila loptu iz mreže.

39' - Vukčević šutira s lijeve strane kaznenog prostora iskosa, ali odlazi to tik pored vrata.

32' - Ampem sada šutira i to u okvir, ali spreman je Haber i brani. Koliko posla ima ovaj čovjek danas.

30' - Abass sada opet šutira izvana i odlazi malo iznad grede lopta.

27' - GOOOOL! DRMIĆ! Tomčak je fantastično centirao gotovo s pozicije kornera i to na sredinu kaznenog prostora. Tamo je u skok krenuo Drmić, a vratar Haber je loše izašao i izgubio je duel sa Švicarcem koji zatim ostaje s loptom i zabija na prazan gol.

24' - Drmić sada šutira s nekih 17 metara i to odlazi jako blizu gola.

22' - Čerin sada šutira s ruba kaznenog prostora, ali lopta pogađa jednog igrača Gzire i odbija se malo pored gola.

20' - Ambem je šutirao snažno pored gola. Rijeka je naglo preuzela kontrolu i počela silovito napadati.

19' - Abass je šutirao s 30 metara i to jako opasno, ali vratar je bio spreman.

18' - Pavičić ide kroz sredinu i daje za Tomečaka, nakon toga se lopta odbila do Ampema koji je šutirao s dva metra i pogodio golmana u glavu.

10' - Maltežani su u ovih prvih 10 minuta nešto bolji, više pokušavaju, slažu neke akcije u napadu, ali obrana Rijeke je neprobojna i nema ugroze prema golu Labrovića.

5' - Nema za sada opasnosti niti na jednoj strani, vodi se uglavnom bitka na sredini terena. Gzira se dobro drži i pokušava nešto napraviti, ali teško se probijaju.

1' - Počela je utakmica.

"Moramo biti maksimalno ozbiljni da nastavimo pozitivan niz. Vidjeli smo da je Gzira agresivna ekipa i na domaćem terenu moramo odgovoriti na isti način i prikazati dobar napadački nogomet", rekao je Tomić, najavljujući utakmicu koja se igra sutra na stadionu NK Rijeka s početkom u 20 sati.

Nogometaš Hrvoje Smolčić smatra da unatoč prednosti iz prve utakmice Rijeka mora dati maksimum.

"Čeka nas teška utakmica, vjerujem da dosta ljudi smatra da ćemo lako proći. Mi tako ne smatramo, vidjeli smo kvalitetu protivnika, moramo dati maksimum da pobjeda ne bude upitna u niti jednom trenutku" istaknuo je Smolčić.