SJAJAN DERBI / Rijeka se u 'derbyju della Učka' poraza protiv desetorice Puljana spasila golom u sedmoj minuti sudačke nadoknade

6.5.2023.
21:23
Goran Kovačić/Pixsell

Nogometaši Istre 1961 bili su na pragu svoje druge prvenstvene pobjede u povijesti njihovih gostovanja u Rijeci, ali je domaća momčad uspjela u sučevom dodatku doći do preokreta, postići pogodak za 2-2 i spasiti bod nakon što su Puljani nakon 50 minuta vodili sa 2-0.

KAKVI KRALJEVI /

Navijači kluba za koji igra Vatreni zbog povika na kraju utakmice postali viralni hit

Puljani su poveli u 31. minuti, a strijelac je bio Advan Kadušić. U 50. minuti Monsef Bakrar je udvostručio prednost pulske momčadi.

Rijeka je smanjila zaostatak u 73. minuti, kad je Matija Frigan bio precizan izvođač kaznenog udarca. Gol za konačnih 2-2 postigao je Prince Ampem u sedmoj minuti sučevog dodatka.

Istra 1961 je od 37. minute bila s igračem manje, jer je kapetan gostiju Einar Galilea tada isključen zaradivši dva žuta kartona.

Vodeći Dinamo je sa 71 bodom već osigurao novi naslov prvaka Hrvatske, jer drugoplasirani Hajduk zaostaje 12 bodova. Rijeka je na trećem mjestu sa 48 bodova, a tri manje ima Osijek na četvrtoj poziciji. Istra 1961 probila se na peto mjesto sa 42 boda, koliko ih ima i šestoplasirani Varaždin.