Dinamo bio u nokautu, a onda je 'poludio' Halilović!

Rijeka i Dinamo su na Kantridi odigrali zaostalu utakmicu 21. kola hrvatskog prvenstva koja je završila 2:2. Modri su gubili s 2:0, no Alen Halilović je s dva lijepa gola u dvije minute spasio goste

26.2.2014.
11:52

RIJEKA: Vargić - Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša - Maleš, Močinić, Moises - Jugović, Sharbini, Kramarić (od 77. Krstanović).

DINAMO: Ježina - Leko, Addy (od 9. Šimunović), Šimunić, Lima (od 83. Pamić) - Ademi, Antolić, Cleyton (od 40. Brozović) - Halilović, Fernandes, Čop. Rijeka i Dinamo su na Kantridi prikazali zanimljiv dvoboj koji je za Modre započeo ozljedom Addyja već u petoj minuti.

Kantrida je prvi put 'eksplodirala' u 13. minuti kada je Rijeka povela s 1:0, dok je u 55. minuti bivši dinamovac Andrej Kramarić s bijele točke povećao prednost domaćina.

Prvo ime Dinama je bio Alen Halilović koji je s dva majstorska gola u dvije minute vratio Modre u igru, a njegovu sjajnu izvedbu su na Kantridi pratili i izbornik hrvatske reprezentacije Niko Kovač i njegov brat Robert.

KRAJ UTAKMICE

90'+1 - Halilović je bio u šansi da zabije svoj treći gol nakon dodavanja Fernandesa, ali nije uspio primiriti prejaku loptu.

90' - Antolić je pucao, ali također pokraj gola.

89' - Kontranapad Rijeke je završio Moises koji je pucao iz prve, ali njegov udarac lijevom nogom ide pored gola.

85' - Čop je dobio žuti karton zbog prigovora.

83' - Umjesto Lime u igru ulazi Pamić.

77' - Izmjena kod Rijeke. Izlazi Kramarić, a u igri je Krstanović.

76' - S više od 25 metara je pucao Brozović, ali Vargić je siguran.

68' - Fernandes je odlično našao Limu koji je u punom trku ušao u kazneni prostor i pucao, ali Vargić sjajno brani.

65' - Dinamo je izjednačio. Fernandes je u kaznenom prostoru uposlio Halilovića, a veznjak s igračem na leđima majstorski puca u prvi kut i zabija svoj drugi pogodak na utakmici!

64' - Dinamo je smanjio na 2:1 Čop je iz prve petom odigrao za natrčalog Halilovića, a on primio loptu i s ruba kaznenog prostora je preciznim udarcem poslao u mrežu!

55' - Penal za Rijeku! Ademi je neoprezno startao na Moisesu na rubu kaznenog prostora i sudac je pokazao na bijelu točku. Kramarić je precizan s bijele točke i Rijeka vodi 2:0.

54' - Sharbini je nabacio iz kornera, Moises skrenuo loptu, a Ježina obranio.

49' - Halilović je prošao dvojicu i pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac ipak zapinje u bloku.

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+2 - Modri su tražili penal kada je Fernandes pao poslije kontakta nakon centaršuta Leke, no sudac je nastavio igru.

45'+1 - Močinić se našao u sjajnoj prilici i krenuo prema Ježini, no dao si je prejak for pa mu je istrčali vratar Dinama pokupio loptu.

40' - Druga izmjena u Dinamu. Zoran Mamić je Cleytona zamijenio Brozovićem.

38' - Opet je bilo opasno pred golom Dinama. Sharbini nabacio s lijeve strane, Lima izbio, no onda je Jugović ubacio s druge strane, ali je Leko 'očistio' opasnost.

37' - Dinamo je išao u napad 'tri na tri', no Cleyton je predugo čekao s dodavanjem pa su Čop i Halilović ušli u zaleđe.

32' - Ademi je zaradio žuti karton.

28' - Zoran Mamić nije zadovoljan prezentacijom svojih igrača na terenu. Na zagrijavanje je poslan Marcelo Brozović.

16' - Antolić i Lima su probili stranu, a lopta je došla do Leke čiji se uradac od bloka odbija preko gola.

13' - Rijeka je povela! Sharbini se desnom stranom sjurio u kazneni prostor, prevario i na gtravnjak 'složio' Limu te ubacio, a lopta se od Šimunića odbila u Dinamovu mrežu.

9' - Ganca, koji nije mogao hodati, su odvezli s terena, a u igri ga je zamijenio Šimunović.

5' - Addy se ozlijedio i čini se da mu se 'okrenulo koljeno'.

4' - Dinamo je uzvratio preko Čopa koji nakon centaršuta Fernandesa puca glavom, ali i Vargić je siguran.

2' - Prvi udarac na susretu je uputio Bertoša s 25 metara, ali Ježina brani.

1' - Počela je utakmica na Kantridi.