RIJEKA - HAJDUK 2:0 / Rijeka nadigrala Hajduk u Jadranskom derbiju: Splićanima naslov prvaka sve dalje, Dinamo je na +12

Tekstualni prijenos utakmice Rijeke i Hajduka mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

16.4.2023.
17:11
Nel Pavletic/PIXSELL

U posljednjem susretu 29. kola HNL-a, derbi utakmici na Rujevici, nogometaši Rijeke su svladali Hajduk s 2-0 (1-0).

IMA LI NADE ZA HAJDUK? /

Splitski nogometni bard tvrdi nam: 'Upravo to je glavni razlog zašto 'Bijeli' tako igraju'

Pobijedila je Rijeka oslabljeni Hajduk, koji je bio bez prvog strijelca lige Marka Livaje i Filipa Krovinovića, a s ta tri boda Rijeka se popela sve do trećeg mjesta na ljestvici. Prvi pogodak je postigao Matija Frigan u devetoj, a drugi Antonio Marin u 75. minuti.

Igrači Rijeke od samog su starta djelovali odlučno, a dodatno su podigli vlastito samopouzdanje ranim vodstvom. U devetoj minuti Vukčević je ubacio, a pored statične gostujuće obrane do lopte je došao Frigan i glavom matirao Lučića za 1-0 riječke momčadi.

Rijeka dominirala

U prvih dvadesetak minuta Splićani su bili nevidljivi, dok je Rijeka igrala energično na svakom dijelu terena te pokušavala doći i do drugog pogotka. Nakon određenog vremena i gosti su se opustili te se u jednom dijelu prvog poluvremena igralo iznimno otvoreno na obje strane. Potencijalne su se opasnosti otvarale u oba šesnaesterca, ali promjena rezultata se nije dogodila.

Na početku drugog dijela Hajduk je izgledao bolje, no prvu priliku imala je Rijeka. U 54. minuti je Hodža izbacio Marina u kontru, ali je ovaj odradio traljavu završnicu.

Potom je Rijeka imala dvije odlične šanse za povećanje vodstva. Prvo je Frigan u 56. minuti na pladnju imao 2-0, ali je vratar Hajduka Lučić spriječio njegov drugi pogodak ove nedjelje, dok je u 60. Vukčević trebao bolje reagirati nakon kornera, ali su Splićani i tu situaciju preživjeli.

U 66. minuti Hajduk je imao najbolju šansu za izjednačenje. Žestoko je iskosa opalio Benrahou, ali je instinktivno sjajno nogom reagirao vratar Labrović. U 70. minuti

Dvoboj je riješen u 75. minuti kada je Antonio Marin, nečuvan na drugoj vratnici, dočekao ubačenu loptu i zabio za pobjedu 2-0 Rijeke.

Sada je Rijeka treća i ima dva boda više od Osijeka i Varaždina. Drugi Hajduk ima 12 bodova manje od vodećeg Dinama.

TIJEK UTAKMICE

RIJEKA HAJDUK 2:0

SuperSport HNL 29. kolo

Rijeka: Labrović;Veiga, Galešić, Dilaver, Vukčević - Selahi, Hodža - Ampem, Janković, Marin - Frigan

Hajduk: Lučić; Melnjak, Ferro, Vušković, Lovrencsics; Fossati, Grgić; Benrahou, Pukštas, Mlakar; Kalinić

Kraj utakmice.

90' Igrat će se još tri minute.

90' Grgić je imao ogromnu priliku, ali udarac blokira Awaziem.

89' Banda je šutirao glavom iznad gola.

88' Ulaze Goda i Liber, izlaze Vukčević i Marin.

87' Žuti karton za Pukštasa. Prvi na dvoboju.

82' Lovrencsics je napustio travnjak, ušao je Đolonga.

80' Ćubelić je zamijenio Grgića.

77' Dijete Dinama, Antonio Marin, zabija za podebljanje prednosti Rijeke u Jadranskom derbiju.

74' Ulaze Banda i Grgić, izlaze Ampem i Selahi.

70' Pukštas zabija za Hajduk, ali VAR poništava pogodak.

67' Odlična obrana Labrovića, Benrahou je imao veliku priliku.

65' Izlazi Dilaver, ulazi Mitrović kod Rijeke. Sahiti , Awaziem i Anello ušli su za Hajduk umjesto Vuškovića, Kalinića i Fossatija.

59' Rijeka je dominantnija i u drugom dijelu, Vukčević je nakon kornera glavom za par metara promašio gol.

56' Ogromna pogreška Vuškovića, Frigan je išao sam na Lučića, koji ga je iskusno pričekao i obranio mat situaciju.

54' Marin je imao veliku priliku iz kontre, ali puca u Lučića.

52' Poruka Armade Torcidi: "Ja sam Dalmatino, bez srca i duše, ja sam od onih kako vitar puše."

49' Poigravao se Labrović pred svojim golom, blokirao ga je Pukstas. Odbijanac odlazi tik uz stativu.

48' Kalinić se efektno riješio čuvara, i ubacio, hvata golman domaćih.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' Još dvije minute nadoknade.

40' Fossati dva puta puca u živi zid, iz slobodnog udarca, pa odbijanca.

37' Tempo utakmice pojačava što smo bliže kraju poluvremena.

32' Hajduk se u zadnjim minutama ipak malo probudio, češće ima loptu u nogama.

26' Prvi udarac Hajduka na dvoboju, Pukštas puca ravno u ruke Labrovića.

22' Dva puta zaredom prijeti Rijeka, Hajduk je trenutno u podređenom položaju.

21' Dilaver je pokušao škaricama zabiti nakon ubačaja iz kornera, nije prošla atrakcija.

17' Hajduk je u potpuno obrambenom gardu. Rijeka ima 71% posjed lopte

9' Iz prve velike prilike, pogađa Matija Frigan. Veliki strijelac se rađa na Rujevici, sjajno se glavom snašao nakon ubačaja.

7' Nakon kornera, zagužvalo se u kaznenom prostoru Riječana, a udarac domaćih je blokirao Grgić, možda rukom.

5' Traje početno isptivanje snaga, ali utakmica je odmah u visokom intenzitetu od starta.

1' Počela je utakmica.

Najava utakmice:

U posljednjoj utakmici 29. kola SuperSport HNL- a sastat će se Rijeka i Hajduk od 18 sati.

Jadranski derbi je dugo iščekivan s obzirom na formu obje momčadi, izostanak Marka Livaje i Filipa Krovinovića zbog akumuliranih žutih kartona će se također osjetiti.

Strateg Hajduka Ivan Leko je u najavi susreta izjavio:"Dolazimo oslabljeni, teško gostovanje, dobar izazov za nas da pokažemo da nismo 11-12 nego 17-18 igrača.Marka se ne može zamijeniti. Ne može ni Real zamijeniti Benzemu, Bayern Lewandowskog, a ni City Haalanda. On je nama najbolji u svemu, ključan, lider. Pokušat ćemo igrati nešto drugo i dobiti na drugačiji način."

Trener Rijeke Sergej Jakirović također je najavio susret: “Nema favorita u ovoj utakmici, sve je to na 50:50 posto šansi. Što znači aktualni trenutak? Mi smo u dobrom stanju, dobro igramo, pobjeđujemo i uhvatili smo priključak s gornjim dijelom što je najvažnije od svega. Hajduk se plasirao u finale Kupa, a svakako otežavajuća okolnost im je neigranje kapetana Livaje i Krovinovića koji imaju veliku važnost u njihovoj igri."