REGIJA BRUJI O HAJDUKOVOJ BLAMAŽI: / 'Dalmatinci se osramotili u gradu gdje se neuspjesi nikako ne praštaju, bit će frke u Splitu'

Kao što se i očekivalo, sinoćnja povijesna blamaža Hajduka protiv Gzire United s Malte, ispadanje već u 1. pretkolu Europske lige, i kaotična događanja koja su uslijedila nakon odjeknula su regionalnim medijskim prostorom. Pa tako srpski Kurir javlja kako je "Poljud ostao u šoku nakon nestvarnog preokreta koji se rijetko viđa"...

ŠOK SVIH ŠOKOVA NA PUNOM POLJUDU: /

Maltežani izbacili Hajduk iz Europske lige

Blic: 'Blamaža Dalmatinaca, pa drama u Splitu'

Još jedan srpski tabloid javlja o utakmici. Blic je to napravio na ovakav način:

"Blamaža Dalmatinaca, pa drama u Splitu. Maltežani izbacili Hajduk. Nije gotovo dok sudac ne odsvira kraj, ali nogometaši Hajduka iz Splita kao da su u revanšu s Gzirom United zaboravili na to nepisano nogometno pravilo, pa je oko 20.000 ljudi na Poljudu istrpjelo neviđeno poniženje. Splićani su poslije pobjede od 2:0 na Malti i vodstva od 1:0 u revanšu dopustili sebi da nosevima proparaju oblake nad Dalmacijom, prime tri komada i ispadnu već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Europe – 1:3 za Gziru", stoji u pisanju Blica.

Klix.ba: 'Gzira je na Poljudu odigrala hrabro i šokirala 15 tisuća navijača'

Bosanskohercegovački portal Klix.ba također izvještava o dvoboju...

"Šok na Poljudu: Hajduk primio pogodak u 96. minuti i ispao od predstavnika Malte. Splićani su u prvom meču na Malti slavili rezultatom 2:0 i činilo se da su završili posao kada je u pitanju prolazak u drugo pretkolo Europske lige. Ipak, Gzira je na Poljudu odigrala hrabro i šokirala 15 tisuća navijača Bilih".

Vijesti.me: 'Dogodio se vjerovatno najspektakularniji preokret u povijesti nogometa na ovim prostorima'

Vijesti.me iz Crne Gore na simpatičan način ističe:

"Biće frke u Splitu: Gzira izbacila Hajduk! Vjerovatno nijedan čovjek na svijetu ne bi volio da je u koži igrača ili članova stručnog stožera i uprave Hajduka. U Splitu, gradu gdje se neuspjesi nikako ne praštaju, dogodilo se čudo - malteška Gzira je u 96. minutu stigla do trećeg gola, slavila 3:1 i zadala šamarbilima kao nitko nikad ranije na Poljudu.

18.07.2019.,Split - Utakmica 1. pretkola Europske lige na Poljudu . HNK Hajduk - FC Gzira United. Navijaci Torcide utcali su na travnjak nakon utakmice Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je prvi meč na Malti dobio lako - 2:0, a onda poveli već u 7. minutu golom Jradija. Mislilo se da je sve gotovo, ali se dogodio vjerovatno najspektakularniji preokret u povijesti nogometa na ovim prostorima. Brazilac Jefferson je izjednačio u 57. minutu, u 69. je preokrenuo napadač iz Obale Slonovače Hamed Kone, koji je u 96. minutu šokirao sve na Poljudu pogotkom za konačnih 3:1.

Pogodio spektakularno škaricama

Doduše, oba pogotka 31-godišnjaka iz Obale Slonovače su bila za pamćenje - prvo je pogodio spektakularnim škaricama, a drugi put sjajno plasirao loptu", stoji u pisanju.

Nogometaši Gzira Uniteda priredili su senzaciju pobijedivši na Poljudi pred 18.000 gledatelja Hajduk sa 3-1 i tako nadoknadili poraz 0-2 iz prve utakmice.

Gzira u idućem kolu protiv Ventspilsa

Hajduk je prošlog tjedna u Ta'Qali pobijedio sa 2-0 i činilo se kako će uzvratni susreti biti tek formalnost, posebice nakon što je Bassel Jradi doveo domaćine u vodstvo već u sedmoj minuti. No, gosti su u nastavku golovima Jeffersona (57) i Hameda Konea (69, 90+6) stigli do senzacije. Hajduk se tako već nakon prvog ispita oprašta od Europe.

18.07.2019.,Split - Utakmica 1. pretkola Europske lige na Poljudu . HNK Hajduk - FC Gzira United. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Malteški sastav u idućem kolu očekuje latvijski Ventspils koji je u prvom pretkolu bio bolji od albanske Teute. Latvijci su pred svojim navijačima slavili sa 3-0, a u uzvratu izgubili sa 0-1.