Real i bez Modrića ruši rekorde: Ovo ne pamte već 25 godina!

U subotu su nogometaši madridskog Reala lakoćom obavili domaći posao u Primeri, s 3:0 su pobijedili Elche i zasjeli na prvo mjesto na ljestvici.

22.2.2014.
23:24

Ta pobjeda je ujedno upotpunila klupski niz od 26 utakmica (22 pobjede i četiri remija) bez poraza u svim natjecanjima. U svojoj premijernoj sezoni na trenerskoj klupi Talijan Carlo Ancelotti je tako došao do drugog najduljeg klupskog niza bez poraza u povijesti.

Ancelotti je prestigao sunarodnjaka Fabia Capella i njegovu seriju od 25 utakmica bez poraza u sezoni 1996/97 (17 pobjeda i osam remija).

Ispred Ancelottija je ostao još samo legendarni Leo Beenhakker koji je u sezoni 1988/89 vodio Real do čak 34 utakmice bez poraza. U tom je razdoblju madridski klub skupio 25 pobjeda i devet remija.

Real je privremeno dospio i na sam vrh ljestvice. Ima tri boda više od Barcelone i Atletica, ali i utakmicu više od Atletica.

Rutinski je Real upisao nova tri boda u ogledu u kojem je igrao bez Cristiana Ronalda i Luke Modrića. Prvi je odrađivao kaznu crvenog kartona, a potonji akumuliranih žutih kartona.

Do 71. minute je bilo čak i neizvjesno, samo 1:0 za Real (strijelac u 34. minuti je bio Illarramendi). No, u 72. je minuti bljesnuo Gareth Bale koji je fantastično opalio s 30 metara i loptu je pospremio pod gredu gostujućih vratiju.

Na kraju je odlična akcija Benzeme i Isca okrunjena pogotkom potonjeg španjolskog nogometaša za konačnih 3:0.

Real Sociedad - Barcelona 3-1 (Song 32-ag, Griezmann 54, Zurutuza 59 / Messi 36) Celta - Getafe 1-1 (Rafinha 59 / Lafita 21) Real Madrid - Elche 3-0 (Illarramendi 34, Bale 72, Isco 81)

Redoslijed: 1. Real Madrid 63, 2. Barcelona 60, 3. Atletico Madrid 60 (-1), 4. Athletic Bilbao 44 (-1), 6. Real Sociedad 43...