RB SALZBURG PO ŠESTI PUT POBJEDNIK AUSTRIJSKOG KUPA: / Pongračić, Močinić i Barać nisu igrali

RB Salzburga po šesti put pobjednik austrijskog Kupa

1.5.2019.
18:46

Nogometaši RB Salzburga po šesti put su postali pobjednici austrijskog Kupa nakon što su u finalu u Klagenfurtu pobijedili Rapid sa 2-0. Pobjedu aktualnom austrijskom prvaku donijeli su Patrick Farkas u 37. minuti, te Munas Dabour golom dvije minute kasnije.

DRUGOLIGAŠ OSVOJIO BELGIJSKI KUP: /

Senzacija nad senzacijama

Salzburg je od 83. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen strijelac prvog pogotka, no bečki sastav to nije iskoristio.

Marin Pongračić nije nastupio za Salzburg, baš kao niti Ivan Močinić i Mateo Barać za Rapid. Salzburg je ovom pobjedom osvojio peti kup u posljednjih šest godine, te šesti ukupno. Rapid je ostao na 14 osvojenih kupova uz 14 poraza u finalima.

Rekorder je bečka Austrija sa 27 osvojenih trofeja.