RAPSODIJA GORICE ISPRALA GORAK PORAZ OD HAJDUKA: / Lovrić opet spektakularno zabio iz slobodnjaka

28.2.2020.
21:00
Luka Stanzl/PIXSELL

U dva susreta 24. kola Prve HNL igranima u petak Gorica je na svom terenu svladala Istru 1961 sa 3:0, dok su Slaven Belupo i Varaždin u susjedskom dvoboju igrali 0:0.

Gorica je u prvoj utakmici s novim trenerom Dambrauskasom postigla prve pogotke u nastavku sezone kojima je ostvarila i prvu pobjedu. Prvi gol postigao je Dvorneković u 57. minuti na dodavanje Hamada, na 2:0 povisio je Maslowski preciznim udarcem sa 20-ak metara u 80. minuti, ali najljepši pogodak postigao je Lovrić u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je sa 25 metara pogodio suprotni gornji kut suparničkih vrata.

Šesta Gorica sada ima 34 boda, dok je Istra 1961 ostala pretposljednja deveta sa 16 bodova.

Remi Slavena i Varaždina

U susjedskom dvoboju Slaven Belupo i Varaždin su u Koprivnici igrali bez pogodaka. Sedmi Slaven Belupo sada ima 23 boda, dok se posljednji Varaždin izjednačio s pretposljednjom Istrom 1961, oba sastava imaju po 16 bodova, jedan manje od osmog Intera koji je još u četvrtak izgubio sa 0-2 od Lokomotive.

Na vrhu je Dinamo sa 56 bodova, 12 više od drugog Hajduka.

U subotu su na programu dva najzanimljivija susreta kola, od 15 sati igraju Osijek i Hajduk, a od 17.30 Dinamo i Rijeka.