RAKITIĆ IZNUDIO PENAL, A ONDA MU JE SUIGRAČ NAPRAVIO NEŠTO GROZNO: / Navijači odmah stali na stranu Hrvata

4.4.2021.
23:01

U derbiju 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je pobijedila vodeći Atletico Madrid sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Marcos Acuna u 70. minuti na asistenciju Jesusa Navasa.

Prvo poluvrijeme derbija večeri španjolske završilo je bez golova, ali nije tako moralo biti. Imala je Sevilla najbolju moguću šansu da dođe u vodstvo protiv prvoplasirane momčadi španjolskog prvenstva.

U osmoj minuti Ivan Rakitić izborio je udarac s bijele točke za Sevillu. Hrvatski veznjak našao se u kaznenom prostoru Atletica okružen s nekoliko igrača Atletica, no uspio je izboriti prekršaj. Neoprezan je bio Saul Niguez koji ga je nagazio, a sudac nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku.

Ocampos išao pucati i promašio

Iznenađujuće, loptu je uzeo Lucas Ocampos koji nije bio precizan s kreča. Jan Oblak odlično je reagirao i obranio njegov udarac.

Navijači Seville odmah su se pobunili na društvenim mrežama. Naime, oni smatraju da je Ocampos oteo Rakitiću priliku jer je Hrvat iznudio penal pa ga je zaslužio i pucati. Još jedna činjenica koja ide Ivanu u prilog je to da je Ocampos promašio i penal protiv Barcelone.