PUKLA 'PETARDA' NA RUJEVICI: / Rijeka odigrala najbolju utakmicu sezone i potopila Osijek

U posljednjem susretu osmog kola Prve HNL Rijeka je deklasirala Osijek 5:0. Golove za Rijeku zabili Balaj (16, 50), Bezjak (33), Mitrović (44) i Sharbini (90).

30.8.2015.
23:12
PIXSELL, Nel Pavletic

Ovo je bila vjerojatno najbolja predstava riječkih nogometaša u prvenstvu ove sezone. Pukla je 'petarda' na Rujevici na kojoj su gledatelji mogli uživati u predstavi svojih nogometaša. Rijeka je po prvi puta igrala bez I

NOVI STADION, BOLJA RIJEKA: /

Kekove trupe krstile Rujevicu pobjedom

Rijeka je povela golom Bekima Balaja koji je iskoristio grešku Džolana, zaobišao golmana Mikulića i zabio u neobranjenu mrežu. Na drugi pogodak čekalo se 16 minuta kada je zabio Roman Bezjak. Slovenac je iskoristio popravni pokušaj nakon Mikulićeve obrane Balajeva udarca.

Post Osiječana još uvijek traje

Osijek je na odmor otišao s tri gola u svojoj mreži. Matej Mitrović zabio je nakon Bradarićevog ubačaja.

Bekim Balaj zabio je novi gol za Riječane u 50. minuti nakon Močinićeva proigravanja, a peti gol pao je u sudačkoj nadoknadi iz indirekta kroz živi zid Osječana. Strijelac je bio Anas Sharbini.

Osiječani su tako doživjeli potop u Rijeci, a sjećanja na posljednu pobjedu u Rijeci sve više blijede. Jer, bilo je to zaista daleko, te davne 2001. godine. Tada je Osijek s 5:1 deklasirao Rijeku, a momčad je vodio Branko Karačić.