Nema Ibre, nema igre: PSG se provukao!

Nogometaši PSG-a i Juventusa očekivano su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka.

6.3.2013.
10:49

Neizvjesnije je u svakom slučaju bilo na Parku prinčeva gdje su PSG i Valencia odigrali 1:1. Francuski je klub u Španjolskoj slavio s 2:1, a na svome je travnjaku, bez suspendiranog najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića, obranio prednost premda u određenim trenucima nije živio lako. Na koncu se PSG plasirao među najboljih osam momčadi Starog kontinenta, prvi put nakon 1995. godine. Valencia je bila nešto bolja momčad u prvom poluvremenu, ali nije to uspjela konkretizirati. No, nakon deset minuta drugog poluvremena Jonas je opalio s 20-ak metara i svladao nemoćnog Salvatorea Sirigua. Brazilcu je to peti ovosezonski pogodak u Ligi prvaka. http://www.dailymotion.com/embed/video/xy0am6

U 66. minuti je na sredini terena pogriješio Tino Costa, Kevin Gameiro mu je oduzeo loptu i sjurio se prema golu gostiju, riješivši se pritom dvojice braniča. Lopta se na kraju dokotrljala do Ezequiela Lavezzija čiji je prvi udarac Vicente Guaita uspio obraniti, ali ne i ponovljeni nakon ''odbijanca''. I Argentincu je ovo bio peti pogodak ove sezone u elitnom natjecanju, a zanimljivo je da je samo George Weah zabio više golova za PSG u Ligi prvaka (7). http://www.dailymotion.com/embed/video/xy0avy

Valencia je nakon izjednačenja ponovno bila bolja, ali nije uspjela postići pogodak kojim bi odvela utakmicu u produžetak. Spomenimo još da je PSG-u ovo bila 23. uzastopna domaća utakmica bez poraza u europskim kupovima.

U Torinu nije bilo nikakve dramatike. Juventus je u Škotskoj slavio protiv Celtica s 3:0, a pred svojim je navijačima s 2:0 potvrdio prolaz u četvrtfinale. Alessandro Matri je zabio u 24. minuti, pospremivši u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Fabija Quagliarelle. U 65. je minuti strijelac bio sam Quagliarella poslije asistencije Artura Vidala. S četiri je pogotka Quagliarella ove sezone najbolji strijelac Juventusa u Ligi prvaka.