PSG DEKLASIRAO BARCELONU, LIVERPOOL SIGURAN PROTIV LEIPZIGA: / Čudesni Mbappe hat-trickom razbio Katalonce

Tekstualne prijenose utakmica Barcelone i PSG-a te Leipziga i Liverpoola u osmini finala Lige prvaka mogli ste pratiti UŽIVO na Net.hr-u

16.2.2021.
22:55

Nogometaši Paris Saint-Germaina s uvjerljivih su 4-1 kao gosti svladali Barcelonu, a Liverpool je s 2-0 slavio u Budimpešti, gdje ga je ugostio RB Leipzig u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka.

[VIDEO] OLMO I EKIPA MOGLI SU SAMO U NEVJERICI PROMATRATI: /

Pogledajte kako je Liverpool s dva blitz-gola potopio Leipzig

Barcelona je do vodećg pogotka stigla u 27. minuti iz najstrože kazne, a siguran izvođač bio je Leo Messi. U 32. minuti PSG je izjednačio, a strijelac je bio Kylian Mbappe. Isti je igrač u 65. minuti po drugi put poslao loptu u mrežu za vodstvo PSG-a od 2-1. U 70. minuti obrana Barcelone je i treći put kapitulirala, na ubačaj Paredesa strijelac je bio Moise Kean. Konačnih 4-1 za Parižane postavio je Mbappe u 85. minuti, što je bio njegov treći pogodak na utakmici.

Redsi iskoristili pogreške

Pogreške obrambenih igrača RB Leipziga odlučile su pobjednika u Budimpešti, gdje je njemačka momčad ugostila Liverpool. U 53. minuti pogrešno dodavanje Sabitzera iskoristio je Mohamed Salah i doveo Liverpool u vodstvo. U 58. minuti pogriješio je Mukiele, što je iskroristio Sadio Mane koji se sam sjurio prema nemoćnom vrataru Gulacsiju i lakoćom ga svladao za konačnih 2-0.

Uzvratne utakmice PSG - Barcelona i Liverpool - RB Leipzig na rasporedu su 10. ožujka.

U srijedu su na rasporedu nova dva dvoboja: Porto je domaćin Juventusu, a Sevilla će ugostiti Borussiju Dortmund.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

Liga prvaka, osmina finala

Barcelona - PSG 1:4 (Messi 28'; Mbappe 32', 65', 85', Kean 70')

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Piqué, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembélé, Messi, Griezmann

PSG: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa, Paredes, Gueye, Kean, Verratti, Mbappe, Icardi

RB Leipzig - Liverpool 0:2 (Salah 52', Mane 58')

Leipzig: Gulácsi, Angeliño, Upamecano, Sabitzer, Haidara, Adams, Klostermann, Nkunku, Mukiele, Olmo, Kampl

Liverpool: Becker, Wijnaldum, Thiago Alcántara, Firmino, Mané, Salah, Henderson, Jones, Kabak, Robertson, Alexander-Arnold

90' Gotove su utakmice. PSG je na Camp Nou deklasirao Barcelonu i slavio s 4:1, a Liverpool je s 2:0 svladao Leipzig.

85' GOl PSG vodi 4:1, fenomenalni Mbappe zabio je još jedan gol i stigao do hat-tricka.

80' Barcelona pokušava uzvratiti, Katalonci imaju posjed, ali to im ne znači mnogo jer ne uspijevaju stvoriti šansu pred Navasom.

70' PSG vodi 3:1, Kean je nakon ubačaja Paredesa glavom zabio treći gol za goste.

69' Umalo je Mbappe stigao do hat-tricka, mladi Francuz je dobro pucao, a Ter Stegen uz puno muke brani.

65' GOL PSG vodi 2:1. Zabio je Mbappe snažnim udarcem s desetak metara nakon lijepe akcije.

58' Nakon dugo vremena, bilo je opasno pred golom PSG-a. Messi je imao priliku iz slobodnog udarca na 20 metara od Navasovog gola, ali Argentinac pogađa živi zid.

58' Liverpool je povećao prednost protiv Leipziga. Mane je zabio za 2:0.

52' Gol na utakmici Leipziga i Liverpoola. Redsi su poveli golom Salaha.

50' PSG je bolje ušao u drugo poluvrijeme, opet je bilo opasno pred golom Barce. Icardi je progirao Keana, a on puca iz obre pozicije, ali Ter Stegen to brani.

47' Tek što je krenuo nastavak, Parižani su zaprijetili. Mbappe je dobro pucao s otprilike 17 metara, ali lopta ne ide u okvir Ter Stegenovog gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme na obje utakmice. U Barceloni je rezultat 1:1, a u dvoboju Liverpoola i Leipziga nije bilo pogodaka.

38' PSG brzo uzvraća. Kean opasno puca, a Ter Stegen brani.

37' BPrilika za Barcu. Griezmann nakon prodora puca s 15 metara, ali to ne ide u okvir gola.

35' PSG je u tri minute mogao preokrenuti rezultat. Kurzawa je pucao, lopta prošla koz noge Piqueu, ali Ter Stegen bodbija u korner.

32' GOL Kakav povratak PSG-a. Parižćani su izijednačili nakon samo četiri minute. Zabio je Mbappe sa 16 metara nakon sjajne akcije Parižana.

30' Mogla je sada Barcelona udvostručiti vodstvo. Messi je sjajno proigrao Dembelea, ali Francus se spetljao i nije bilo opasnosti po gol PSG-a.

28' GOL Barcelona je povela protiv PSG-a. Messi je realizirao jedanesterac.

25' Jedanaesterac za Barcelonu. Kurzawa je srušio De Jonga, a sudac nakon predgleda snimke pokazao na bijelu točku.

18' Novi pokušaj PSG-a. Icardi je izašao pred Ter Stegena, ali loše puca i to nije prijetnja za gol Barce.

16' U drugoj utakmici Liverpool je umalo poveo. Salah je sam izbio pred vratara Leipziga, ali on skreće njegov udarac.

Griezmann nije iskoristio veliku priliku

13' Prva velika šansa za Barcelonu. Griezmann je pucao sa sedam metara, ali Navas je to uspio zaustaviti.

12' Nogometaši PSG-a izgledaju kao opasnija ekipa. Barcelona ima većinu posjeda, a kada Katalonci izgube loptu PSG prijeti iz kontranapada.

6' Ogromna prilika za Leipzig u drugoj utakmici. Nakon što je Angelino prošao po boku i ubacio u sredinu, a tamo je bio Olmo koji puca glavom, ali pogađa stativu.

5' Novi pokušaj gostiju. Gueye je pucao iz daljine, ali to nije bilo opasno po Ter Stegenov gol.

2' Prvo uzbuđenje u Barceloni. Brzi Mbappe nakon kproigravanja Verattija je izbio pred Ter Stegena, ali golman Barce to čisti.

1' Počele su utakmice u Barceloni i Budimpešti.