X U KATARU / Prvi remi u Kataru: Bale spasio Wales protiv SAD-a u utakmici s puno prilika

U ovoj skupini B, ranije tijekom ponedjeljka, Engleska je pobijedila Iran 6-2. U drugom kolu će, 25. studenoga, igrati Wales i Iran (11 sati) te Engleska i SAD (20 sati).

21.11.2022.
22:08

Nogometaši SAD-a i Walesa odigrali su 1-1 (1-0) u dvoboju prvog kola skupine B na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

Amerikanci su potpuno dominirali tijekom prvog poluvremena te su bolju igru okrunili pogotkom u 36. minuti. Pulišić je asistirao, a golom je lijepu i brzu akciju završio Timothy Weah.

U nastavku su se uloge na travnjaku posve promijenile. Wales je pritiskao i napadao te tražio izjednačenje, dok su Amerikanci čekali svoju šansu iz kontranapada. Sredinom drugog dijela odlične dvije šanse za Wales su propustili Davies i Moore.

Strah od Katarskih milijuna /

Kako je cijeli svijet mislio da je prevaren i zašto su svi uživali u tome?

Do izjednačenja Wales je ipak došao u 82. minuti. Zimmerman je napravio prekršaj na Baleu u svom šesnaestercu, a sam je Gareth Bale pogodio s bijele točke za konačnih 1-1. Bio je ovo prvi neodlučeni rezultat na ovom prvenstvu.

Velšanima je ovo bila prva utakmica na svjetskim prvenstvima nakon 1958. godine. Te godine su, inače, po prvi i do Katra jedini put nastupali na svjetskoj nogometnoj sceni.