PRVE REAKCIJE / Kramarić: 'Ma, svejedno je jesmo li se istrošili. Nije bitno koliko smo umorni, u utorak ćemo dati gas od prve minute'

Važna pobjeda nakon koje svi mogu biti zadovoljni

18.11.2023.
20:39
Pixsell

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u Rigi domaćina Latviju 2-0 (2-0) u pretposljednjem susretu skupine D kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine.

KRAJ U LATVIJI /

Vatreni došli na korak do Europskog prvenstva, a u igru su ušla i dva debitanta: Jednog su centimetri dijelili od prvijenca

Time se Hrvatska prilično približila drugom mjestu i direktnom plasmanu u Njemačku. Prije posljednjih utakmica drugoplasirana Hrvatska ima dva boda više od trećeg Walesa i sve dvojbe rješava ako u utorak, 21. listopada, u Zagrebu svlada Armeniju. Može Hrvatska ostati druga i ako ne svlada Armeniju, ali u tom slučaju ovisi o dvoboju Velšana i Turaka.

Ogled u Rigi bio je riješen nakon samo šesnaest minuta igre jer je toliko Hrvatskoj trebalo za dva pogotka. U sedmoj minuti Lovro Majer je zabio za 1-0, a u 16. je na 2-0 povećao povratnik nakon ozljede Andrej Kramarić.

Izbornik Zlatko Dalić nakon utakmice je rekao za NOVU TV: ''Čestitam dečkima na pobjedi, dobro smo otvorili utakmicu s puno autoriteta i sigurnosti. Priveli smo utakmicu kraju i sada smo u situaciji da sami o sebi odlučujemo u Zagrebu, to smo htjeli i odmah krećemo s pripremom za utakmicu.''

Na pitanje o igračima koji su zamijenili one nedostupne: ''Šutalo i Erlić bili su jako sigurni i čvrsti, a Joško je malo griješio, ali nismo primili gol, nisu stvorili niti šansu. Vidjet ćemo za ubuduće, neću pričati o onome što je bilo, okrećemo se Armeniji. Majer je igrao dobro, htjeli smo da stoji široko i ulazi unutra, zabio je i asistirao. Kramarić se vratio s pauze i opet je zabio gol, čini se da mu više paše ta pozicija kada je oko ''špice'', imamo sada više rješenja. Ipak, nismo još ništa napravili, čeka nas još taj susret u Zagrebu.''

Junaci utakmice

Lovro Majer, igrač utakmice zadovoljan je prikazanim: ''Htjeli smo što ranije dati gol, ali znali smo da moramo biti koncetrirani do kraja. Možemo biti zadovoljni kako smo završili utakmicu. Što se mene tiče, gol i asistencija puno mi znače, ali najbitnije da smo svi odigrali dobru timsku utakmicu. Vjerujem da ćemo pobijediti u utorak i kvalificirati se na Europsko prvenstvo. Iskreno, nisam pratio njihovu utakmicu protiv Walesa, ali lijepo je da nam taj rezultat ide u našu korist.''

Andrej Kramarić bio je kratak i jasan: ''Znali smo da neće biti lako zbog vremena i terena, ali ostvarili smo što smo htjeli. Zabili smo i zadržali vodstvo na iskustvo, bili smo bolji, ali nikad ne znaš u nogometu, stoga je bitno da smo imali taj karakter do kraja. Mislim da je svejedno jesmo li se istrošili, znamo što nas čeka u utorak, nebitno je koliko smo umorni, dat ćemo gas od prve minute, biti maksimalni i agresivni. Iskreno, nisam gledao utakmicu, pratio sam malo rezultate jer sam bio fokusiran samo na ovu utakmicu.