Arsenal i Manchester City odigrali su bez pobjednika u prvom dvoboju 4. kola Premiershipa.

13.9.2014.
15:56

Arsenal je zamalo opet uzeo 'skalp' prvaka. Na pocetku sezone su slavili u Community Shieldu, a sada su na Emiratesu bili blizu preokreta.

Derbi 4. kola Premierhsipa otvorio je Sergio Aguero golom nakon sto je ukrao loptu na centru, a zatim i zakljucio akciju golom s desetak metara.

U 65. minuti Arsenal je izjednacio golom Wilshirea, da bi u 74. poveli sjajnim golom Cileanca Alexisa Sancheza. Ipak, potpuni preokret na kraju je pokvario Demichelis, koji je u 80. minuti zabio glavom za konacnih 2:2.

Od utakmica koje su pocele u 16 sati, John Terry je sokirao vlastite navijace u Londonu, zabio je autogol na pocetku utakmice i doveo Swansea u vodstvo.

Srecom po njega, posljednjoj minuti prvog poluvremena gol Diega Coste je donio malo mira Mourinhu, da bi bivsi napadac Atletica zabio drugi gol u 56. minuti za potpuni preokret, a jos je stigao upisati i hattrick do kraja utakmice.

Njegov prvi u Premiershipu, a Portugalac je napravio vrhunski potez, izvadio je Costu u 72. minuti, a napadac je dobio ovacije cijelog stadiona. Na kraju je dvoboj zavrsio 4:2 u korist domacina.

Liverpool - Aston Villa 0-1 (Agbonlahor 9) Arsenal - Manchester City 2-2 (Wilshere 63, Sanchez 74 / Aguero 28, Demichelis 83) Chelsea - Swansea City 4-2 (Costa 45, 56, 67, Remy 80 / Terry 11-autogol, Shelvey 86) Crystal Palace - Burnley 0-0 Southampton - Newcastle United 4-0 (Pelle 6, 16, Cork 54, Schneiderlin 90+4) Stoke City - Leicester City 0-1 (Ulloa 64) Sunderland - Tottenham 2-2 (Johnson 4, Kane 82-autogol / Chadli 2, Lamela 48) WBA - Everton 0-2 (Lukaku 2, Mirallas 66)