MODRI UVJERLJIVI / Dinamo preko Šibenika do vrha, Bočkaj i Baturina zabili prve golove u dresu Modrih, ali Bruno Petković je majstorijom ukrao šou

Dinamo se sada nalazi na prvome mjestu s 53 boda, a isti broj bodova ima i Osijek

5.3.2022.
13:57
Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Dinama vratili su se na vrh prvenstvene ljestvice pobijedivši u subotu na Maksimiru Šibenik s 3:0 u utakmici 26. kola Prve HNL.

U dvoboju u kojem je Dinamo imao poptpunu nadmoć vodstvo 'modrima' donio je Petar Bočkaj u 16. minuti, svojim prvim pogotkom u plavom dresu. Bruno Petković je u 58. minuti udvostručio prednost domaće momčadi, a konačnih 3:0 postavio je Martin Baturina, svojim prvijencom u seniorskoj momčadi.

Velike prilike Modrih u prvom poluvremenu

Momčad Željka Kopića od prve je minute pokazala da će Šibenčani iz Maksimira otići praznih ruku. Nakon nekoliko izglednih situacija iz kojih Dario Špikić nije uspio zatresti šibensku mrežu, u 16. minuti je pao prvi pogodak. Lopta je došla do Josipa Mišića koji je sa 25 metara sa desne strane ubacio na visinu peterca vidjevši utrčavanje Petra Bočkaja koji je u klizećem startu uspio zahvatiti loptu i poslati je pokraj Lovre Rogića.

Franjić je u 23. minuti postigao pogodak, ali je bio u zaleđu, a u 28. minuti Špikić iz odlične prilike šalje loptu pokraj vratnice. Do kraja poluvremena Rogić je obranio udarac Oršića glavom, a azerbajdžanski napadač Emreli je pogodio gredu.

DIVLJANJE BOYSA U SEVILLI STIGLO NA NAPLATU /

Modri dobili neugodnu čestitku: Navijači pogotovo ovim neće biti sretni

Modri se vratili na vrh ljestvice

U 58. minuti Dinamo je došao do drugog pogotka. S desnog boka je u kazneni prostor ušao Stefan Ristovski dao povratnu loptu prema Bruni Petkoviću, a hrvatski reprezentativac ju je sa 14-15 metara preciznim i snažnim udarcem poslao pod gredu.

S gotovo istog mjesta Dinamo je došao i do trećeg pogotka. U 76. minuti je nakon poduže akcije lopta došla do Martina Baturine koji se namjestio i lijevom nogom ju poslao u mrežu uz desnu vratnicu. Rogić se ispružio koliko je mogao, ali udarac je bio snažan i precizan.

Tako su se 'modri' vratili na vrh ljestvice sa 53 boda. Toliko ima i Osijek, ali uz utakmicu više i lošiju gol-razliku. Treća je Rijeka sa 49 bodova, a četvrti Hajduk sa 47. Šibenik je na osmoj poziciji sa 26 bodova.

Tijek utakmice

Dinamo - Šibenik 3:0 (Bočkaj 17', Petković 58', Baturina 76')

Dinamo: Livaković - Ristovski, Šutalo, Franjić - Špikić, Mišić, Bulat, Bočkaj - Petković - Emreli, Oršić

Šibenik: Rogić - Grdić, Perić, Bilić - Klopp, Skorup, Ćurić, Attys, Kvesić - Marin, Delić

Kraj utakmice

90' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

82' Toliću, legendo! Probao je pucati s 25 metara i išlo je ravno u gol, ali je Rogić uspio i to izbiti u korner.

77' Zadnja promjena kod Dinama: umjesto Petkovića u igru ulazi Tolić.

76' GOOOL! Novi pogodak Dinama, a strijelac je Baturina koji je s klupe ušao tek prije pet minuta! Menalo je ostavio loptu za Baturinu koji uz pomoć vratnice zabija svoj prvijenac za seniorsku momčad Dinama.

71' Nove promjene kod Dinama: Dilaver i Baturina ulaze umjesto Franjića i Oršića.

68' Još jedan promašaj Dinama! Menalo je dodao loptu Andriću koji se nalazio skoro pa ispred praznog gola i lopta nije ušla u mrežu...

Dinamo - Šibenik

63' Velika prilika Dinama sada, ali nisu ju iskoristili... Tri igrača sjurila su se prema šibenskom golu, ali je Oršić pogriješio u dodavanju za Bulata i propala im je odlična akcija.

60' Dvije promjene kod Dinama: Menalo i Andrić ušli su umjesto Špikića i Emrelija.

58' GOOOL! Bruno Petković strijelac je drugog pogotka za Dinamo! Nakon što su mnogi govorili kako ne igra više dovoljno dobro, on im je senzacionalnim pogotkom odgovorio na kritike! Ristovski je ubacio s desne strane, a Petković s 15-ak metara šutirao iz prve i pogodio za 2:0 Modrih.

52' Dobra akcija Dinama. Dodao je Bočkaj loptu Emreliju koji je već bio u naletu i pokušao zabiti, ali precizno to hvata Rogić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45+2' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

42' Lijepa prilika sada Brune Petkovića. Riješio se šibenskog igrača, okrenuo se i uputio loptu prema golu, ali odlazi to malo pored lijeve vratnice.

36' Prvu veliku priliku imao je i Emreli koji je gađao s ruba šesnaesterca, ali pogađa gredu koja se jako zatresla.

Emreli

34' Bočkaj je sada bombom probao još jednom iznenaditi Šibenčane, ali odlazi pored gola.

30' Još jedna prilika za Dinamo! Oršić je iz blizine gađao glavom, ali Rogić i to zaustavlja.

28' Uh, što je promašio sada Špikić... Bio je u čistoj prilici i gađao je suprotni kut gola, ali lopta je otišla pored stative.

23' Nastavlja Dinamo napadati. Oršić je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a Franjić postigao udarac glavom, ali oznađeno je zaleđe... VAR je svejedno provjeravao taj pogodak, ali da. Definitivno je zaleđe, ništa od pogotka.

17' GOOOL! Dinamo vodi 1:0, a strijelac je Petar Bočkaj kojemu je ovo prvi pogodak u Modrome dresu! Mišić mu je poslao visoku loptu u šesnaesterac, Bočkaj se ubacio ispred svog čuvara i u padu samo progurao loptu pored šibenskog vratara.

Dinamo

12' Žuti karton za Skorupa, povlačio je Petkovića za dres.

6' Špikić se uspio probiti i dodati loptu za Oršića, ali on ne uspijeva okrenuti loptu prema mreži.

1' Počela je utakmica na Maksimiru. Prije početka utakmice obje su momčadi izvijesile transparent podrške Ukrajini, a taj će transparent biti prikazan u svakoj utakmici ovoga kola.