Barcelona je 2:1 pobjedom na gostovanju kod Atletico Madrida potvrdila osvajanje 22. naslova španjolskog nogometnog prvaka u svojoj povijesti...

12.5.2013.
21:33

Naslov je katalonski klub i matematički osvojio još u subotu, remijem Real Madrida na gostovanju kod Espanyola (1:1), ali pobjedom u derbiju naslov je potvrđen sa stilom.

Poveo je Atletico 28. ovosezonskim golom najboljeg klupskog strijelca Radamela Falcaa, koji je poentirao špicom s nekih 10-ak metara nakon dodavanja Gabija Fernandeza iz ležećeg položaja s travnjaka. No, Barcelona je sve uspjela preokrenuti u razmaku od samo osam minuta.

U 72. je minuti prizemnim udarcem nakon duplog pasa sa Cescom Fabregasom zabio Alexis Sanchez (7. ovosezonski gol), dok je potom Fernandez skrenuo udarac Davida Ville u vlastitu mrežu i prevario vratara Thibauta Courtoisa.

Kažimo i da je korak bliže ispadanju u drugu ligu napravila Celta Danijela Pranjića koja je poražena s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Betisa golom Rubena Castra.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac u igru je ušao u 83. minuti, a njegova je Celta pretposljednja na ljestvici s tri boda manje i utakmicom više od 17-plasirane Zaragoze, koja drži posljednje mjesto u 'sigurnoj zoni'.

U posljednjoj utakmici dana anadaluzijski derbi igraju Malaga i Sevilla.

Atletico Madrid - Barcelona 1-2 (Falcao 52 / Sanchez 72, Fernandez 80-ag) Betis - Celta 1-0 (Castro 68) Rayo Vallecano - Valencia 0-4 (Soldado 28-11m, 34, Guardado 62, Valdez 90+1) Malaga - Sevilla (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 91 (35 utakmica), 2. Real Madrid 81 (36), 3. Atletico Madrid 72 (35), 4. Valencia 59 (35)...