Arsene Wenger je ove subote 1000. put vodio nogometaše Arsenala, ali veliki jubilej neće pamtiti po dobrom. U derbiju 31.

22.3.2014.
15:51

Nastavljeni su na taj način očajni rezultati Arsenala u dvobojima protiv konkurenata za naslov: u prosincu je Wengerova momčad izgubila od Manchester Cityja sa 6-3, a prošli je mjesec Liverpool bio bolji s 5-1. Topnici su na ovaj način napravili veliki korak unatrag u utrci za naslovom - uz odigranu utakmicu manje imaju sedam bodova zaostatka za vodećim Chelseajem.

Subotnji je derbi od samog početka bio 'jednosmjerna ulica'. Chelsea je poveo već u petoj minuti kada je Samuel Eto'o nakon kontranapada zabio iskosa s desne strane u dalji kut Wojciecha Szczesnyja. Samo dvije minute kasnije gotovo identičan pogodak, a strijelac je bio Andre Schürrle.

A onda se u 15. minuti dogodila možda i najčudnija situacija ove sezone u Premierligi. Eden Hazard je pucao na gol, a Alex Oxlade-Chamberlain se bacio i rukom zaustavio loptu. Sudac Andre Marriner nije vidio što se dogodilo, pa se konzultirao s pomoćnikom i onda opravdano pokazao na bijelu točku. Međutim, istovremeno je crveni karton zbog igranja rukom pokazao - Kieranu Gibbsu! Ni kriv ni dužan, 24-godišnji je lijevi bek morao iz igre iako je i Oxlade-Chamberlain pokušao uvjeriti suca da je on krivac.

//rutube.ru/video/embed/6877791

U svakom slučaju, Hazard je pogodio iz jedanaesterca i odveo Chelsea na 3-0 čime je posao za Bluese praktički bio obavljen. Do kraja poluvremena je Oscar zabio na asistenciju Fernanda Torresa, a Brazilac je bio strijelac i u 66. minuti nakon udarca sa 17 metara i loše reakcije Szczesnyja. Pet minuta kasnije prvi je pogodak u dresu Chelseaja postigao Mohamed Salah koji je netom prije toga ušao u igru. Egipćanin je izbjegao zaleđe nakon dodavanja Nemanje Matića i lakoćom postavio konačnih 6-0.

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić propustio se upisati među strijelce u 31. kolu Premierlige u domaćem ogledu njegovog Hull Cityja protiv West Bromwich Albiona.

Slavio je Hull City s 2-0 golovima Liama Roseniora i Shanea Longa, a Jelavić nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac u donji lijevi kut s bijele točke u 31. minuti pročitao je WBA-ov vratar Ben Foster. Srećom po Hull City na odbijancu je bio spreman Rosenior i glavom je zakucao loptu pod prečku. Konačan je rezultat sedam minuta kasnije postavio Shane Long, igrač koji je i izborio jedanaesterac, a Hull City je proslavio devetu pobjedu. Jelavić je zamijenjen u 84. minuti.

Uvjerljive su pobjede ostvarili pretendenti za naslov Liverpool i Manchester City. Liverpool je u gostima kod Cardiffa slavio s 6-3, dok je Manchester City na Etihadu pobijedio Fulham s 5-0. Hat-trick za Liverpool zabio je Luis Suarez, dva je gola zabio Martin Škrtel, dok je jednog dodao Daniel Sturridge. Za City je hat-trick postigao Yaya Toure, dok su po jedan gol zabili Fernandinho i Martin Demichelis.

Prva je dva gola Toure zabio iz jedanaesteraca koji su izborili Alvaro Negredo i David Silva nakon prekršaja Fernanda Amorebiete koji je u 54. minuti pocrvenio. Sa hat-trickom je došao do brojke od 16 ovosezonskih golova. Najboljem premierligaškom strijelcu Suarezu ovo su bili 26., 27. i 28. gol, dok je Škrtel sa šest golova najefikasniji obrambeni premierligaški igrač.

Važna tri boda u borbi za opstanak upisao je Norwich City koji je na domaćem travnjaku savladao Sunderland 2-0. Najljepši trenutak na susretu je eurogol Alexandera Tetteyja iz 33. minute kojeg je postigao topovskim volejem s tridesetak metara.

Domaće su pobjede upisali i Everton i Newcastle. Everton je slavio 3-2 protiv Swanseaja, dok je Newcastle s 1-0 savladao Crystal Palace golom Papissa Cissea glavom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Premierliga, 31. kolo:

West Ham - Manchester United 0-2 (Rooney 8, 33)

Cardiff - Liverpool 3-6 (Mutch 9, 88, Campbell 25 / Suarez 16, 60, 90+6, Škrtel 41, 54, Sturridge 75)

Everton - Swansea 3-2 (Baines 20-11m, Lukaku 54, Barkley 58 / Bony 33, Williams 90)

Hull - West Bromwich 2-0 (Rosenior 31, Long 38)

Manchester City - Fulham 5-0 (Toure 26-11m, 54-11m, 66, Fernandinho 84, Demichelis 88)

Newcastle - Crystal Palace 1-0 (Cisse 90+4)

Norwich - Sunderland 2-0 (Snodgrass 20, Tettey 33)

Chelsea - Arsenal 6-0 (Eto'o 5, Schürrle 7, Hazard 17 - 11m, Oscar 42, 66, Salah 71)

Ljestvica:

1. Chelsea 31 21 6 4 62-23 +39 69 2. Liverpool 30 20 5 5 82-38 +44 65 3. Manchester City 28 20 3 5 76-27 +49 63 4. Arsenal 30 19 5 6 53-34 +19 62 5. Everton 29 15 9 5 43-30 +13 54 6. Tottenham 30 16 5 9 37-38 -1 53 7. Manchester United 30 15 6 9 48-34 14 51 8. Newcastle United 30 14 4 12 38-40 -2 46 9. Southampton 30 12 9 9 43-37 +6 45 10. Aston Villa 29 9 7 13 32-38 -6 34 11. Stoke City 30 8 10 12 32-44 -12 34 12. Hull City 30 9 6 15 32-37 -5 33 13. Norwich City 31 8 8 15 26-48 -22 32 14. West Ham United 30 8 7 15 32-40 -8 31 15. Swansea City 30 7 8 15 40-46 -6 29 16. West Bromwich Albion 30 5 13 12 33-45 -12 28