RASPLET LUDE VEČERI: /

Srna strijelac, Dinamo nositelj, a Partizan mogući suparnik!

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna bio junak pobjede Šahtara u Lavovu nad istanbulskim Fenerbahčeom (3:0). Ukrajinska momčad izborila je plasman u 4. pretkolo Lige prvaka. Srna je u 25.

5.8.2015.
23:21

Alex Teixeira četiri minute kasnije povećao na 3-0 . U 80. minuti za Šahtar je ušao i bivši hrvatski reprezentativac Eduardo.

Dinamo postao nositelj u 4. pretkolu

Rasplet večerašnjih utakmica išao je na ruku hrvatskom prvaku, Dinamo je dočekao status nositelja uoči ždrijeba 4. pretkola Lige prvaka u petak. Za to su trebala ispasti tri nositelja, a to se na kraju i dogodilo. Maccabi je izbacio Viktoriju Plzen, napravio senzaciju nakon 1:2 poraza na domaćem terenu, slavio je u češkoj 2:0. Partizan je nako 1:1 u gostima, kod kuće svladao Steauu 4:2, iako su Rumunji vodili 2:1. Švedski Malmö je kod kuće pobijedio Red Bull Salzburg s 3-0 i nadoknadio poraz iz Austrije (0-2) prije sedam dana.

Dinamo tako u doigravanju za Ligu prvaka može za suparnika dobiti nekog od sljedećih suparnika: Astana, Partizan, Makabi, Malmö, i Skenderbeu.

Panathinaikos ispao, igrali Pranjić i Petrić

Atenski Panathinaikos nije uspio sačuvati prednost (2-1) iz prvog dvoboja kod Club Bruggeaa koji je pobjedom 3-0 osigurao zadnju fazu. Kod Grka je cijelu utakmicu odigrao Danijel Pranjić, dok je Mladen Petrić ušao u 60. minuti.

Drama u Kazahstanu, Astana prošla u 93. minuti

Basel je kod kuće pobijedio s 1-0 i potvrdio s ukupnih 4-1 poljski Lech. Partizan je u Beogradu slavio protiv Steaue s 4-2, iako je rumunjska momčad na poluvremenu vodila s 2-1. Prava drama odvijala se u Kazahstanu gdje je domaća Astana pobjedom 4-3 nad Helsinkijem ušla u 4. pretkolo. Pogodak vrijedan prolaza postigao je Postnikov u trećoj minute sudačke nadoknade i to kada je Astana imala igrača manje.

Celtic je odigrao 0-0 kod azerbajdžanskog Karabaha i sačuvao prednost od 1-0 iz Glasgowa, dok je CSKA u uzvratu pobijedio u Pragu Spartu s 3-2 i s ukupnih 5-4 prošao dalje. Česi su nakon samo 16 minuta vodili s 2-0, a dokraja primili tri gola, dok kojih je dva postigao junak dvoboja Alan Džagojev.

Rezultati uzvratnih susreta 3. pretkola Lige prvaka: *Astana - Helsinki 4:3 (prva utakmica 0:0), Karabah Agdam - *Celtic Glasgow 0:0 (0:1), Sparta Prag - *CSKA Moskva 2:3 (2:2), *Bate Borisov - Videoton 1:0 (1:1), *Basel - Lech Poznan 1:0 (3:1), *Brugge - Panathinaikos Atena 3:0 (1:2), *Malmö - Red Bull Salzburg 3:0 (0:2), *Šahtar Donjeck - Fenerbahče 3:0 (0:0), *Partizan - Steaua 4:2 (1:1), *Skenderbeu Korča - Milsami Orhei 2:0 (2:0), Viktoria Plzen - *Maccabi Tel Aviv 0:2 (2:1).

Odigrano u utorak: Molde - *Dinamo Zagreb 3:3 (1:1), *Apoel Nikozija - Midtjylland 0:1 (2:1), Ajax Amsterdam - *Rapid Beč 2:3 (2:2), *Monaco - Young Boys Bern 4:0 (3:1).