POZNATI POLUFINALNI PAROVI LIGE PRVAKA ZA MLADE: / Da su Dinamovi fakini prošli, čekao bi ih pakao za finale

I Real Madrid izborio plasman u polufinale juniorske nogometne Lige prvaka

19.8.2020.
20:37
Luka Stanzl/PIXSELL

Nakon Ajaxa, Benfice, RB Salzburga i Real Madrid je izborio plasman u polufinale juniorske nogometne Lige prvaka nakon što je u posljednjem četvrtfinalnom ogledu u Nyonu pobijedio milanski Inter sa 3:0.

[FOTO] JEDNA OD NAJBOLJIH MOMČADI EUROPE RAZBILA DINAMOVE FAKINE: /

Mladi dinamovci zabili prvi, pa se totalno pogubili u Nyonu

Madriđani od 58. minute s igračem više

Madriđani su od 58. minute igrali s igračem više, kad je Vezzoni dobio drugi žuti karton i skrivio kazneni udarac, ali ga Chust Garcia nije uspio pretvoriti u vodstvo. No, u 64. minuti Marvin je pogodio za prednost Reala. U 76. minuti Guttierez je bio precizan iz drugog dosuđenog jedanaesterca za Real, a končanih 3:0 postavio je Morante u 83. minuti.

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv Salzburga koji je u prvom susretu današnjeg programa pobijedio Lyon sa 4:3.

Francuzi su poveli sa 1:0, no Salzburg je okrenuo rezultat sa četiri gola u nizu. Lyon je deset minuta prije kraja uspio smanjiti na 3:4, ali više od toga nije išlo.

Dinamo jučer izgubio od Benfice

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Chukwubuike Adamu (45, 54, 55), a za Salzburg je zabio i Okoh (40), dok su strijelci za Lyon bili Soumare (30), Da Silva (71) i Wissa (78).

U drugom polufinalnom paru igrat će Benfica i Ajax koji su u utorak s identičnih 3:1 porazili zagrebački Dinamo i Midtjylland.

Dinamo je poveo, ali je portugalski velikan u nastavku susreta okrenuo rezultat. Pogodak za Dinamo zabio je Bernard Karrica u 16. minuti, dok su strijelci za Benficu bili Henrique Araujo (36) i Goncalo Ramos (53, 59). Dinamo je utakmicu završio s dva igrača manje. U 90. minuti je isključen vratar Renato Josipović, a u trećoj minuti nadoknade i Niko Janković.

Ajaxa je također sa 3:1 porazio danski Midtjylland. Strijelci za momčad iz Amsterdama bili su Rasmussen (38), Hansen (52) i Ideho(77), a jedini pogodak danskog sastava bio je zapravo autogol Ajaxova vratara Reizigera (74), koji je loše zahvatio loptu prilikom pokušaja ispucavanja i poslao ju u svoju mrežu.

Polufinalni susreti su na rasporedu 22. kolovoza, a finale je tri dana kasnije. Sve utakmice su u Nyonu.

REZULTATI ČETVRTFINALA: RB Salzburg - Lyon 4-3 (Adamu 45, 54, 55, Okoh 40 / Soumare 30, Da Silva 71, Wissa 78) Inter - Real Madrid 0-3 (Marvin 64, Gutierrez 76-11m, Morante 83)

Odigrano u utorak: DINAMO - Benfica 1-3 (Karrica 16 / Araujo 36, Ramos 53, 59) Ajax - Midtjylland 3-1 (Rasmussen 38, Hansen 52, Ideho 77 / Reiziger 74-ag)