POSTAO NAJMLAĐI STRIJELAC U POVIJESTI SAD-a: / Mogao je igrati za Hrvatsku, ali djedova želja nije se ispunila

Američki nogometaši pobijedili su u prijateljskoj utakmici Boliviju s 4:0, a taj će dvoboj ostati upamćen po debitantskom pogotku Christiana Pulišića.

29.5.2016.
15:39

Nakon što su za momčad Jürgena Klinsmanna zabili Zardes (2) i Brooks, Pulišić je zatresao suparničku mrežu samo samo šest minuta nakon što je ušao u igru. U 63. je zamijenio dvostrukog strijelca Zardesa, a pogodak je postigao u 69. minuti.

Nadmašio Rashforda

Prošlog je tjedna postao najmlađi strijelac za englesku reprezentaciju, ali Pulišić ga je nadmašio. Godinu je dana mlađi od napadača Manchester Uniteda.

ON JE NEZAUSTAVLJIV: /

Manchesterovo čudo od djeteta novi je engleski rekorder

Pulišić, rođen 18. siječnja 1998., početkom ove godine debitirao je za dortmundsku Borussiju i odigrao devet utakmica za njemačkog doprvaka.

Ovo mu je bio drugi nastup za reprezentaciju, debitirao je prošlog tjedna u prijateljskoj utakmici protiv Ekvadora.

Pulišić ima i hrvatsku putovnicu

Njegov djed je hrvatski doseljenik i silno je želio da mu unuk, koji ima i hrvatsku putovnicu, zaigra za njegovu domovinu. No, Christian je izabrao SAD. Nije trebalo proći dugo da ga Klinsmann pozove u seniore, a Pulišić mu je uzvratio pogotkom.