PORTUGALSKI MEDIJI NASLAĐUJU SE VELIKOM POBJEDOM PROTIV HRVATSKE: / 'Uništili smo svjetske dopravke'

Prokletstvo traje od prvog hrvatsko-portugalskog dvoboja na Europskom prvenstvu 1996. kada je Miroslav Blažević odlučio odmoriti dio igrača

6.9.2020.
9:03

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u šestom međusobnom susretu nije uspjela poraziti Portugal. Točnije upisala je već peti poraz uz jedan remi. Aktualni svjetski nogometni doprvaci protiv europskog prvaka i pobjednika Lige nacija sada imaju razliku pogodaka 2-12. U šestom međusobnom susretu, večeras igranom u Portu, "Vatreni" su izgubili 1-4.

DALIĆ NA PRESICI U IZDANJU U KAKVOM GA NISMO NAVIKLI VIDJETI: /

Izbornik sasuo paljbu po igri Vatrenih, Portugalci otkrili bizaran potez Hrvata

Portugal je poveo pred kraj prvog poluvremena golom Joaoa Cancela (41), na 2-0 povisio je Diogo Jota (58), za 3-0 strijelac je bio Joao Felix (70), da bi u sudačkoj nadoknadi svaki sastav postigao po pogodak. Prvo je u prvoj minuti nadoknade Petković (90+1) smanjio na 3-1, da bi u posljednjim sekundama Andre Silva (90+4) pogodio za konačnih 4-1.

Reakcije

Portugalski medij, očekivano, slave veliku pobjedu svojih miljenika.

“Luksuzna ekshibicija na otvaranju Lige nacija”, naslov je kojim je A Bola popratila utakmicu. Također, naglasili su kako su do ovog rezultata došli bez kapetana Cristiana Ronalda. Record ističe da je Portugal uništio svjetske doprvake na otvaranju Lige nacija.

“Hrvatska nije imala dogovor na dobru igru momčadi Fernanda Santosa”, navode.

“Portugal je trijumfalno otvorio Ligu nacija uvjerljivom pobjedom nad Hrvatskom”, piše RTP i dodaju kako Hrvati nisu imali odgovor na sjajnu igru Portugalaca te da čak niti ulasci iskusnih Brozovića i Perišića nije ništa promijenilo.