Poražavajuća igra Dinama, Vaha se hvatao za glavu!

U utakmici 21. kola HNL-a Dinamo je u Vinkovcima jedva svladao Cibaliu s 1:0, iako je 60 minuta imao igrača više.

12.3.2011.
21:28

Teško je shvatiti razlog odluke vinkovačkog stratega Stanka Mršića da Dinamu suprotstavi toliko kostololomaca, toliko igrača izrazito opasnih namjera, koji su u pojedinim trenucima na dinamovce išli poput kamikaza.

Najprije je Mazalović pokosio Beqiraja, pa je u 31. minuti Radotić brutalno laktom rakrvavio glavu Paliću, te dobio crveni karton. Tada je počelo naguravanje, mirisalo je na kavgu... Nedugo potom još je jednom stradao Beqiraj, a onda je još Parmaković krvnički 'digao u zrak' Sammira. Vaha se na atletskoj stazi hvatao za glavu zgranut tolikim grubostima.

Bezrazložna nervoza i pretjerana agresivnost nisu Vinkovčanima donijeli ništa dobroga. Njihova koncepcija raspala se u 3. minuti kada je Beqiraj, na dodavanje Calella, okrunio žestoki pritisak Zagrepčana. To je prvi Albančev pogodak nakon 27. studenoga (Rijeka) i peti ove sezone u Prvoj HNL.

Domaćini su izjednačili u 10. minuti golom Kresingera, ali je sudac Bruno Marić pogodak poništio na intervenciju svog pomoćnika. Cijelo to vrijeme u igri gostiju nije bilo inspiracije, ideje, konkretnosti, raspoloženoga čovjeka.

Još nemoćniji Dinamo je bio u 2. poluvremenu, premda je vodio i imao neraspoloženoga suparnika s – igračem manje.

Poražavajuće je za prvaka, momčad koja pretendira na Ligu prvaka, da se s igračem više ne može nametnuti suparniku od kojega je, do subotnje utakmice, imala čak 18 bodova više. I bolje je za Vahu da Zdravko Mamić nije to gledao... Halilhodžić se očito specijalizirao za pobjede 1:0, ovo mu je već šesta na Dinamovoj klupi u 17. nastupu u Prvoj HNL.

"Pamiću ekipa, nama tribina, a vama Kristina", Karlovčanima je jasna poruka upravi Nogometnog kluba Karlovac da odstupi navijačke skupine Gademz.

Ostalima objašnjenje: "Kristina" je nekadašnji restoran obitelji Vukelić i pojam političke moći bivšeg ministra Branka Vukelića, jer su se u njemu donosile za Karlovac važne odluke. Ondje se i započelo stvarati prvoligaški NK Karlovac, čijom se sivom eminencijom smatra Vukelić.

'Igor Pamić', skandirale su tribine kada je u samo nekoliko dana suspendirani pa pomilovani trener izišao na igralište. Sa zviždukom suca koji je označio početak utakmice, navijači su jednoglasno zatražili ostavku predsjednika kluba Stjepana Turkovića uzvicima "Turkoviću, odlazi!".

Prozvani je ipak hladnokrvno gledao utakmicu iz svečane lože u društvu svog prethodnika Borisa Kozjana. Vukelić, inače učestali posjetitelj nogometnih utakmica na Korani, propustio je već drugi domaći susret Karlovca. A domaćin je svladao momčad Varaždina zahvaljujući pogotku Karla Primorca. Gol postignut u 29. minuti spoj je vještine špice plavo-bijelih, ali i pogreške obrane i vratara 'krojača'.

U prvom poluvremenu momčadi su bile izjednačene u igri, da bi u drugom Karlovac nametnuo svoju igru, pa je imao nekoliko vrlo lijepih prilika, a u 81. minuti priliku su imali i Varaždinci, ali je udarac Filipa Škvorca sa pet metara vratar Karlovca Lovrić uspio obraniti.

Petak: Lokomotiva - Inter 2:4 Zagreb - Zadar 1:0

Subota: Cibalia - Dinamo 0:1 Osijek-Hr.dragovoljac 0:0 Karlovac - Varaždin 1:0 Istra 1961 - Šibenik 1:4 Slaven Belupo- Rijeka 0:1 Hajduk - Split 3:1