Njemacki eksperiment uoci SP-a dozivio fijasko

U prvoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Brazilu znacajno pomladena njemacka nogometna reprezentacija je u Hamburgu odigrala neodluceno 0:0 protiv Poljske.

14.5.2014.
9:11

Njemacki izbornik Joachim Low odlucio je u ovoj utakmici dati priliku iskljucivo mladim kandidatima sa svoga preliminarnog popisa za SP, a bilo je tu i igraca koji uopce nisu na sirem spisku za Brazil. Ukupno je cak 12 igraca debitiralo u ovoj utakmici za Elf (Meyer, Goretzka, Arnold, Rudiger, Mustafi, Sorg, Rudy, Kramer, Volland, Hahn, Jung i Gunter), od cega osmorica od prve minute.

Zanimljivo je, takoder, spomenuti da je ovo bila najmlada njemacka reprezentacija koja je ikad zaigrala, a Julian Draxler je s 20 godina postao najmladi kapetan u povijesti Elfa.

Na drugoj su strani i Poljaci bili bez svojih najvecih zvijezda, poput Roberta Lewandowskog i Lukasza Piszczeka.

Takve sarene reprezentacije nisu ponudile gledateljima puno uzbudenja. Poljaci su imali nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu, a domaci su bili bolji u nastavku, ali golova nije bilo.