FEŠTA NA POLJUDU: / Bijeli opet razbili Oleksandriju i izborili doigravanje u Europskoj ligi

U uzvratnoj utakmici 3.

4.8.2016.
13:43

Gosti su poveli u 13. minuti. Nakon dobre akcije Starenskij je izbio sam pred vratara Kalinića i rutinirano pogađa mrežu.

No, Hajduk je brzo došao do poravnanja. U 21. minuti Kožulj je izveo korner, a na drugoj stativi Zoran Nižić glavom zabija za 1-1.

'RANOM ZOROM ZA SLOBODOM...' Torcida se prisjetila Oluje, ovo je njihova poruka za 21. obljetnicu

Sjani Sušić

Do kraja poluvremena još dvije prigode za Hajduk. U 28. minuti ponovno Kožulj izvodi korner, a Ćosićev pokušaj gosti su počistili sa gol-linije. Potom, u 37. minuti, udarac Kožulja sa 18 metara brani vratar Novak, lopta se odbija do Saida koji puca ravno u golmana gostiju.

Ako je i bilo nekih dvojbi, Hajduk ih je brzo riješio u nastavku susreta. Najbolji igrač "bilih" Nikola Vlašić prošao je dvojicu igrača, te je uposlio Saida, koji je oboren u kaznenom prostoru a sudac je dosudio penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Tino Sven Sušić i Hajduk je u 52. minuti poveo 2-1.

Prolazak Hajduka u posljednje pretkolo potvrdio je Sušić u 56. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Ždrijeb posljednjeg pretkola Europske lige je u petak u Nyonu u 13 sati.

Uživo

Hajduk - Oleksandrija 3:1

Rijeka - Basaksehir 2:2

Hajduk: Kalinić, Juranović, Ćosić, Nižić, Milić, Bilji, Jefferson, Kožulj, Sušić, Vlašić, Said.

Oleksandrija: Novak, Mykytsey, Miagkov, Ponomar, Yaremchuk, Tsurinkov, Gitchenko, Shendrik, Starenkyi, Banada, Kozak

56' GOOl Sušić je zabio još jednom. Ovaj put efektno iz slobodnog udarca.

52' - GOOL Tino Sven Sušić zabio je s bijele točke nakon što je Said pao u 16-ercu na što je sudac pokazao dosudio najstrožu kaznu.

21' - GOOL Nižić je zabio nakon očajne reakcije gostujućeg vratara.

13' - GOOL Starenkiy je zabio za goste nakon pogreške Milića i Ćosića u obrani.

8'- Milić je iz auta proigrao Kožulja koji je pokušao ubaciti u peterac, ali lopta je preletjela preko grede.

5'- Nakon kornera Kožulja glavom je pucao Ćosić, ali nije dobro zahvatio loptu.

1' - Počela je utakmica.

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Mišić, Maleš, Tomasov, Gavranović, Vešović, Bezjak

Basaksehir: Babacan - Ucar, Ayhan, Epureanu, Albayrak - Tekdemir, Mossoro, Emre Belözoglu - Višća, Batdal, Doka.

Rijeka nije osigurala daljnje natjecanje.

74' - GOOL. Jednu loptu u prostoru pokupio je Višća koji je izbio sam pred Prskala, zaobišao ga i poentirao

51' - GOOOOL!!! Roman Bezjak zabio je s bijele točke! Vešović je, ineč, nakon duplog pasa s Gavranovićem srušen u 16-ercu i glavni sudac pokazao je na bijelu točku.

42' GOOL Edin Višća pobjegao je riječkoj obrani i prebacio Prskala.

25' GOOL Tomasov je brzo izveo out za Gavranovića koji je ubacio oštru loptu za Bezjaka!

1' Počela je utakmica

Hajduk je prije tjedan dana u Ukrajini odradio vrhunski posao i napravio ogroman korak prema završnoj kvalifikacijskoj rundi. Slavili su Splićani s uvjerljivih 3-0 i sada im ostaje samo da dovrše zadatak pred svojim vatrenim navijačima. Ipak, ni igrači ni trener Marijan Pušnik se ne žele zaletavati s izjavama.

'Za navijače i koeficijent'

"Iako imamo velikih 3-0, trebamo igrati s puno opreza, ali idemo na pobjedu. Važno je to zbog navijača, ali i koeficijenta Hajduka u Europi. Vidjeli smo još detalja u igru Ukrajinaca u odnosu na prvu utakmicu, najopasniji su iz prekida i kontranapada. Cijela ekipa je ozbiljno shvatila predstojeću utakmicu. Nećemo srljati, ali ćemo ići po pobjedu", naglasio je Hrvoje Milić uoči utakmice.

Trener Pušnik nema puno problema s ozlijeđenim igračima, ali odluku o sastavu će donijeti tek uoči samog dvoboja.

"Momčad još nije poznata, 80 posto sastava mi je u glavi, ali imam još neke dileme. Neki nisu trenirali ovog tjedna, ali 20 igrača je spremno k'o puška. Oni koji budu unutra, pridonijet će tome da Hajduk ostvari pobjedu", najavio je slovenski stručnjak.