Epilog tužne noći za Hajduk: Dvije tučnjave, privedena tri navijača

Nije moglo bez incidenata

16.8.2024.
12:37
Zvonimir Barisin/PIXSELL

Nogometaši splitskog Hajduka svoj nastup u kvalifikacijama Konferencijske lige završili su u četvrtak 0-1 (0-1) domaćim porazom od slovačkog Ružomberoka u uzvratnom susretu 3. pretkola.

PROBLEMI /

Sukobi na terenu i tribini nakon utakmice: Gađali predsjednika Hajduka, Uremović dobio crveni karton

Utakmicu koja je odigrana pred punim Poljudom odlučio je autogol Hajdukovog Šarlije u 5. minuti, a susret nije prošao bez incidenata.

Na tribinama su zabilježene dvije tučnjave i privedene su tri osobe, dva navijača Hajduka i jedan navijač slovačke momčadi. U policijskom izvještaju navodi se sljedeće:

"Na utakmici je bilo 27205 gledatelja. Privedene su tri osobe i to dva navijača Hajduka i jedan navijač gostujuće momčadi. Utvrđena su dva prekršaja regulirana Zakonom o suzbijanju nereda na športskim natjecanjima i jedan prekršaj temeljem Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana. Oduzeta je teleskopska palica i 10 pirotehničkih sredstava. Tijekom poluvremena je zabilježeno naguravanje i sukob nekoliko osoba na istočnoj tribini i  na kraju utakmice na zapadnoj tribini te su poduzete operativne mjere utvrđivanja počinitelja.  Nije zabilježeno oštećenje i uništenje imovine, niti ozljeđivanje osoba."